پیش بینی بارش سنگین در حوضه های آبریز خوزستان ، اهواز آماده باشد

به گزارش عینک بانوان، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به پیش بینی بارندگی شدید در روزهای آینده گفت: طبق پیش بینی هواشناسی در اهواز 25 تا 30 میلی متر بارندگی خواهیم داشت که قطعا با این بارش دچار مشکل و پس زدگی فاضلاب خواهیم شد.

پیش بینی بارش سنگین در حوضه های آبریز خوزستان ، اهواز آماده باشد

کیامرث حاجی زاده در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان، که شامگاه چهارشنبه (30 بهمن ماه) در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: با توجه به پیش رو داشتن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعلام نموده بودیم که فعلا جلسه ای با حضور فرمانداران برگزار نمی کنیم؛ به دلیل پیش بینی بارندگی، این جلسه با حضور معاونین فرمانداران برگزار گردیده اما باید مدیران دستگاه های اجرایی در چنین جلساتی حضور داشته باشند.

به گزارش عینک بانوان، وی با اشاره به بحران های امسال خوزستان، اضافه نمود: علاوه بر سیلاب و بازسازی آن، شاهد وقوع زلزله در مسجدسلیمان و آبگرفتگی شهرستانهای آبادان، خرمشهر، شادگان و کارون بودیم که این بحران ها دست کمی از سیلاب فروردین نداشتند. آبگرفتگی این چهار شهرستان مسائل عدیده ای برای مردم ایجاد کرد و تخلیه آب از منازل مردم بیش از یک هفته طول کشید.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به پیش بینی بارندگی شدید در روزهای آینده ادامه داد: در این روزها اخطارها و هشدارهای لازم را صادر می کنیم اما با توجه به فعالیت سامانه بارشی در روز پنجشنبه و همچنین ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه هفته آینده، این جلسه تشکیل شده است.

حاجی زاده اضافه نمود: سامانه بارشی هفته آینده بارش سنگینی در حوضه های آبریز خوزستان خواهد داشت که برای آمادگی بیشتر این جلسه برگزار گردیده است. مانند این جلسه نیز قبل از سیل بهمن ماه سال گذشته تشکیل شد و پس از آن شاهد سیل در شهر رفیع بودیم.

وی با اشاره به عدم حضور بعضی مدیران در جلسه اضطراری مدیریت بحران توضیح داد: همه دستگاه ها، متولی مدیریت بحران خوزستان هستند اما بعضی دستگاه ها مسئول مستقیم این کار هستند و زمانی که جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران به ریاست استاندار خوزستان تشکیل می گردد نشان از ضروری بودن مساله است بنابراین باید مدیران، معاونان یا افراد تام الاختیارشان در جلسات حضور پیدا نمایند.

وی توضیح داد: اینکه دستگاهی که متولی کار است اما در جلسه ای که وظیفه دارد در آن حضور پیدا کند، حاضر نمی گردد، نشان می دهد که قطعا یک پای کار می لنگد.

حاجی زاده گفت: در صورت غیرموجه بودن حضور مدیران در این جلسه، موضوع به مافوق مدیر مربوطه در خوزستان یا کشور اعلام خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به تجربه به دست آمده از سیل سال 97 و 98، گفت: طبق قانون جدید سازمان مدیریت بحران کشور، توضیح وظایف هر دستگاه مشخص و ابلاغ شده است و باید دستگاه های متولی به وظایف خود عمل نمایند. در سیل سال 98 در بعضی مواقع دستگاه های متولی عقب تر از ما یا نیروهای مسلح کار کردند اما اکنون این مساله پذیرفته نیست. نمی گردد کسی در انجام وظایفش کوتاهی یا تعلل کند و این موضوع پذیرفته نیست.

حاجی زاده با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: روز پنجشنبه بعضی از مناطق خوزستان درگیر بارش هستند و باید از هم اکنون تمهیدات اندیشیده گردد و همه دستگاه ها پای کار باشند.

وی اضافه نمود: نباید پس از وقوع باران و مشکل کار کنیم. طبق پیش بینی هواشناسی در اهواز 25 تا 30 میلی متر بارندگی خواهیم داشت که قطعا با این بارش دچار مشکل و پس زدگی فاضلاب خواهیم شد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: نقاط بحرانی اهواز مشخص هستند و ماشین آلات شهرداری از هم اکنون باید در این نقاط مستقر شوند.

حاجی زاده اعلام کرد: شهرهای مشخص یکدیگر باید یاری نمایند. به طور مثال مسجدسلیمان مشخص اندیکا و لالی است که باید از هم اکنون به شرکت نفت آماده باش دهد تا در صورت وقوع مشکل یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی بارش سنگین در حوضه های آبریز خوزستان ، اهواز آماده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بارش سنگین در حوضه های آبریز خوزستان ، اهواز آماده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید