معرفی رنگ مناسب در طراحی حمام

به گزارش عینک بانوان، حمام یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه محسوب می گردد، چرا که علاوه بر کاربرد باید به نکات زیبایی شناسی آن نیز توجه گردد. با مدرنیته شدن زندگی های امروزی، از حمام ها به عنوان محلی برای ایجاد آرامش و ریلکس کردن بعد از یک روز کاری نیز یاد می گردد. داشتن خانه ای مدرن بدین معناست که طراحی حمام آن نیز با توجه به کاربرد و زیبایی شناسی، به بهترین شکل اجرا شده است. بعد از آشپزخانه، حمام دومین قسمت از خانه است که می توان از به روز ترین ساخته های روز مانند شیرآلات یا وان های جدید در آن استفاده کرد. در نوشته های قبلی ما در خصوص طراحی حمام ها مفصلا شرح داده شده است. در این جا به بیان نکاتی در خصوص چگونگی انتخاب رنگ مناسب برای حمام خواهیم پرداخت.

معرفی رنگ مناسب در طراحی حمام

نگاه کلی به طیف رنگی مناسب حمام

  • رنگ آبی
  • رنگ کرمی و سفید
  • رنگ نارنجی
  • رنگ قرمر آلبالویی و سفید
  • ترکیب رنگ ها با خاکستری
  • رنگ های کلاسیک خنثی
  • رنگ سبز نعنایی و سفید
  • رنگ ماهونی با رگه هایی از سفید و خاکستری
  • رنگ های سیاه و سفید
  • رنگ یاسی و سفید

در ادامه به بیان جزئیات در این زمینه خواهیم پرداخت.

چرخه رنگ ها

زمانی که برای تغییر قسمت های مختلف خانه مانند حمام، آشپزخانه، اتاق نشیمن و یا هر اتاق دیگری، تصمیم می گیرید، استفاده از چرخه رنگ ها اهمیت فراوانی دارد. برای پیدا کردن چرخه رنگ ها می توانید به اینترنت رجوع کنید. چرخه رنگ ها به شما یاری می نماید که با تمامی رنگ ها آشنا شده و رنگ های مکمل را بشناسید. رنگ هایی که در چرخه رنگ درست در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، به عنوان رنگ های مکمل شناخته می شوند. رنگ هایی هم که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند ترکیب خوبی ایجاد می نمایند. استفاده از چرخه رنگ ها، یاری شایانی برای انتخاب رنگ مناسب به شما یاری خواهد نمود.

انتخاب رنگ مناسب حمام های بزرگ

اگر خانه شما از حمام بزرگ و لوکسی برخوردار است، شاید متوجه شده باشید که طراحی آن کمی سخت تر از طراحی حمام کوچک می باشد. بهترین ایده برای طراحی حمام های بزرگ استفاده از یک وان مناسب می باشد. برای طراحی حمام های بزرگ بهتر است از رنگ های تیره استفاده نمایید.

انتخاب رنگ مناسب حمام های کوچک

برای رنگ آمیزی و یا انتخاب دیوارپوش حمام کوچک، بهتر است از رنگ سفید و دیگر رنگ های روشن استفاده گردد. چرا که انجام این کار باعث می گردد فضای حمام بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. این ایده زمانی نمای خوبی ایجاد می نماید که در کنار آن از کارکترهای دیگری نیز استفاده گردد. در غیر این صورت فضایی کسل نماینده ایجاد خواهد نمود. در حمام هایی که از نور طبیعی برخوردار هستند، شانس استفاده از رنگ های شاد و سرزنده وجود دارد. استفاده از رنگ های جذاب و چشمگیر باعث ایجاد فضای دراماتیکی در حمام خواهد شد. برای تاثیرگذاری بیش تر نیز می توانید از کاغذ دیواری طرح دار استفاده نمایید.

استفاده از رنگ آبی کم رنگ

رنگ آبی نماد صلح، آرامش و تفکر بوده و به نوعی رنگی رازآلود شناخته می گردد. مهم تر از همه رنگ آبی، رنگی سرزنده تلقی می گردد. در بیش تر مواقع از این رنگ برای طراحی حمام ها استفاده می گردد. چرا که این رنگ به نوعی یاد اور آبی دریا بوده و فضای حمام را بزرگ تر از آن چه که هست نمایش می دهد. استفاده از کاشی های آبی رنگ در حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد نمود. استفاده از المان های آبی رنگ مانند پرده آبی ، جا حوله ای و غیره نیز اثری مشابه دارند. اما به یاد داشته باشید که در استفاده از جزئیات آبی رنگ، زیاده روی نکنید.

استفاده از رنگ کرمی و سفید

بسیاری از افراد تمایل ندارند از طیف های رنگی برای طراحی حمام خود استفاده نمایند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید و بیش تر به طراحی به سبک سنتی حمام علاقه دارید، می توانید از ترکیب رنگ های کرمی و سفید استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ خنثی باعث ایجاد حس و حال تازه در حمام شده و شما می توانید به راحتی دیگر المان های رنگی را به این طراحی اضافه کنید.

استفاده از رنگ نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی نه تنها باعث انرژی بخشی در حمام می گردد، بلکه به حمام گرما نیز القا می نماید. استفاده از رنگ های سرزنده مانند نارنجی در فضایی که از نور طبیعی برخوردار نمی باشد، باعث بزرگتر نشان دادن حمام می گردد.

استفاده از رنگ های قرمز آلبالویی و سفید

برای داشتن حمامی جذاب و انرژی بخش استفاده از رنگ قرمز آلبالویی گزینه مناسبی می باشد. با توجه به نفوذ این رنگ، بهتر است در کنار آن از رنگ های مکمل برای طراحی حمام استفاده نگردد. اگر برای رنگ آمیزی دیوار حمام از این رنگ استفاده می کنید، بهتر است تنها برای یک دیوار از این رنگ استفاده نمایید.

استفاده از ترکیبات خاکستری رنگ

زمانی که از رنگ خاکستری برای طراحی حمام استفاده می کنید، بهتر است از بعضی وسایل با رنگ های روشن استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد کنتراست شده و از یکنواختی فضا کم می گردد.

استفاده از رنگ های خنثی

بدون شک انتخاب رنگ های خنثی بهترین گزینه برای طراحی حمام های مدرن می باشند. چرا که این رنگ ها قابلیت ترکیب با انواع رنگ ها را دارند. استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ های خنثی، باعث بزرگتر نشان دادن فضای حمام می گردد.

استفاده از رنگ های سبز نعنایی و سفید

استفاده از این دو رنگ در طراحی حمام، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این رنگ ها، آرام بخش بوده و برای حمام های کوچک مناسب می باشند. استفاده از پرده و حوله های سفید رنگ، در کنار این دو رنگ باعث ایجاد فضایی مدرن می گردد.

استفاده از رنگ ماهونی با رگه های سفید و خاکستری

استفاده از رنگ ماهونی باعث ایجاد فضایی سرزنده در حمام می گردد. پیشنهاد ما استفاده از این رنگ درحمام های بزرگ می باشد. اگر به این رنگ رگه های سفید و خاکستری اضافه کنید، فضای حمام چشم نواز و مدرن می گردد.

انتخاب رنگ های سیاه و سفید

قدرت زیبایی این دو رنگ در کنتراست میان آن ها نهفته است. اگر تمایل دارید بیش تر از رنگ سیاه برای طراحی حمام بهره ببرید، توجه داشته باشید که از این رنگ در حمام های بزرگ استفاده نمایید و در کنار آن از لوازم سفید رنگ بهره ببرید. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب در کنار رنگ سیاه، فضای سرزنده تری ایجاد خواهد نمود.

استفاده از رنگ های یاسی و سفید

استفاده از رنگ یاسی در حمام باعث ایجاد آرامش شده و فضای مناسبی برای ریلکس کردن افراد ایجاد خواهد نمود. اگر قصد دارید درحمام خانه خود اسپا داشته باشید، استفاده از این رنگ در کنار رنگ سفید، تلفیقی بسیار زیبا ایجاد خواهد نمود.

منبع: ساختمانچی

به "معرفی رنگ مناسب در طراحی حمام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی رنگ مناسب در طراحی حمام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید