آسیا در یک قاب کوچک

به گزارش عینک بانوان، سفر گزینه ای حتمی برای ایجاد انگیزه و بازیابی روح زندگی ست که بی شک طعم خوش خاطرات شیرین و پر بار را برایتان به ارمغان می آورد و هر آنچه را که نیازمند تجربه آن هستید به شما میبخشد.اگر به دنبال مقصدی برای گشت و گذار هستید ،شاید بد نباشد جاذبه های گردشگری منحصر به فردی از آسیا را که در یک قاب کوچک جمع آوری نموده ایم به نظاره بنشینید .با ما همراه شوید تا در قعر جنگل ها و غارها و در میان امواج غرق لذت و تماشا شوید

آسیا در یک قاب کوچک

غارهای گونانگ سنیوم

یکی دیگر از جاذبه های توریستی که هر ساله تعداد زیادی از افراد از سرتاسر کره زمین را به مالزی می کشاند، غارهای شگفت انگیز این سرزمین است. غارهایی در دل جنگل های حرا که راستاهای پر رمز و رازی دارند. غارها تحت فرایندهای زمین شناسی، شیمیایی و فرسایش های آبی پدید می آیند. تعداد غارها در مالزی بسیار زیاد است به طوری که احتمال می رود آمار بیشتری غار در این کشور وجود داشته باشد که هنوز کشف نشده اند. دلیل شگفت انگیز بودن این غارها را می توان راستاهای پیچ در پیچ و در بعضی مناطق صعب العبور بودن، حکاکی های باستانی روی سقف و دیوارهای آن و بازدید از حیوانات و پرندگانی که در این غارها زندگی می-نمایند، دانست. عمر نقاشی های موجود در بعضی از این غارها را بیش از چند هزار سال تخمین زده اند که در نوع خود بی نظیر است. این غارها غالبا مورد توجه کاوشگران و ماجراجویان از سرتاسر دنیا قرار گرفته است و هرساله محققان در پی کشف اسرار نهفته در این غارها به این مناطق سفر می نمایند. از جمله این غارهای شگفت انگیز می توان به مجموعه غارهای گونانگ سنیوم اشاره نمود. این غارها در پارک ملی gunung Mulu قرار دارند که تنها از راستاهای هوایی قابل دسترسی هستند.

از مجموعه غارهای این منطقه غار Sarawak Chamber است که دارای عظیمترین تالار زیرزمینی طبیعی در دنیا است و بیش از 600 متر طول، 400 متر عرض و 100متر ارتفاع دارند. برای رسیدن به این تالار باید راستا حرکت رودخانه را از ورودی غار دنبال کنید. این غار در سال 1981کشف شد و تا به امروز شگفت انگیز ترین غار از نظر عظمت است. اما ورودی غار برخلاف تالار عظیم آن، کوچک است. عظمت این تالار به حدی است که می توان 8 هواپیمای بوئینگ 747 را در آن جای داد. بازدید از این غار تقریبا 10 تا 15 ساعت و راستا رسیدن تا تالار نیز 3 ساعت طول می کشد. البته به شرط آنکه دیدن این زیبایی و شگفتی ها شما را مسحور نکند! برای رسیدن به ورودی غار باید از قایق یاری بگیرید. وجود هفت استخر آب در این غار زیبایی آن را چند برابر نموده است. شنا و غواصی در این استخرها تجربه ای وصف ناپذیر برای اغلب گردشگرانی که از این غار بازدید نموده اند داشته است.

از دیگر غارهای مرموز و هیجان انگیز این پارک می توان به Deer Cave اشاره نمود که از غارهای بی نظیر این منطقه است. چیزی که این غار را از بقیه غارهای این منطقه متمایز می نماید ورودی شگفت انگیز غار است که عظیم ترین دهانه غار دنیا است. این غار سکونت گاه صدها هزار خفاش است که منظره خروج دسته جمعی آن ها در هنگام غروب آفتاب بسیار دیدنی و زیباست.

گفته می گردد نیم رخ چهره شبیه به آبراهام لینکلن در بین صخره های این غار پنهان شده است که اگر با دقت به سنگهای ورودی غار نگاه کنید، این گفته را تایید می کنید.

بازدید از این غارها تقریبا در تمام فصول سال برای گردشگران تور مالزی امکان پذیر خواهد بود و در صورت بارش شدید باران و بالا آمدن سطح آب غار، بازدید توسط مسئولین پارک ملی به روز دیگری موکول می گردد. پس جای نگرانی نیست!

در صورت سفر به این مناطق چنان چه همراه با تور نیستید، حتما بیمه را از قلم نیاندازید. نکته دیگر اینکه شما برای بازدید از این مجموعه غارها حتما باید حداقل یک بار تجربه غارنوردی چند ساعته را داشته باشید و نیز حتما توان شنا کردن داشته باشید. چرا که بخشی از راستا ورود به بعضی غارها نیازمند اندکی شنا کردن است.

دسترسی به مجموعه غارهای پارک ملی gunung Mulu روزانه به وسیله فرودگاه کوالالامپور امکان پذیر است و از نظر رفت و آمد مسئله ای وجود ندارد.

برای بازدید از این غارها باید یک ماجراجوی مشتاق باشید. در غیر این صورت راستا رسیدن به شگفتی های غارها ممکن است شما را خسته و یا نا امید کند.

محافظان نامرئی جزیره !

دنیا مملو است از جاهای عجیب و غریب که هریک قصه ای دارند.

جنوب شرقی آسیا، تایلند را میتوان یکی از معادن شگفتگی های منحصر به فرد دانست که عمدتا بیشتر محبوبیت اش بخاطر داشتن جزیره های تفریحی و آرامش بخش است .

داستان جزیره ای را برایتان خواهیم گفت که شنیدن داستانش و تصور وقایع رخ داده در خصوص آن، بسیاری از افراد را میخکوب میکند و که همین امر موجب شده افراد زیادی به سوی این جزیره سرازیر می شوند.

بیایید با سفر کردن به جزیره اسرارآمیز کوهینگام پرده از رازهایش برداریم...

مردم تایلند معتقدند خدایان و نیروهای خارق العاده ای در این جزیره سلطنت مینمایند همچنین محافظ این جزیره هستند تا خدشه ای وارد نگردد.

سکوت و آرامش کوهینگام را گردشگران تور تایلند که به آنجا میروند،میشنمایند. ساکنان این جزیره سنگهای وفادار،ساحل و دریا هستند! گردشگران بدانند اگر قوانین جزیره را رعایت نمایند خدایان و نیرو ها برای آنها سفری خاطره انگیزی خواهند ساخت اما اگر برخلاف قوانین، رفتاری از آنها سر بزند باران اتفاقات ناگوار بر سرشان میریزد...

کوهینگام خود را اینگونه شرح میدهد: سنگ های خاص که وفا داری خود را به ساحل و جزیره ثابت نموده اند و زیبایی خیره نماینده ای به ساحل بخشیده اند...

سنگ های منحصر به فرد این ساحل قابل قیاس با سنگ های سواحل دیگر نیست.

هر ساله بسته هایی به دست جزیره میرسد که درون جعبه ها تعدادی سنگ است ، وافرادی که این سنگ ها را از جزیره با خود برده بودند ، آنها را به جزیره برمیگرداند چرا که معتقدند از زمانی که سنگها را با خود به محل زندگی شان برده اند ، دچار بد شانسی شده اند.گردشگران عزیز به خاطر بسپارید که سنگی را برندارید حتی به عنوان یادگاری!

پس ازپشت سر گذاشتن مسافتی طولانی و ساعت ها قایق سواری در جزیره های اطراف، که خود یک گردش هیجان آور است ،بالاخره به مقصدی که در رویا میدیدم ، می رسیم.

روبرو شدن با فضایی که آرامش و آسایش در آن حکمرانی میکند میسر شده است تنها صدایی است که گوشتان را نوازش میدهند سکوت دل انگیز دریا و صدای موج های تماشایی است که بر تن ساحل مینشیند .

خود شما چشمهایتان را می بندید و غرق در حس میشوید و هیچ کلمه ای نمیتواند حال و حس شما را توصیف کند. مردم محلی ها این نقطه به کنار دریا می آیند و ساعت ها در کنار امواج به راز و نیار مشغول می شوند اگر این آرامش را درک نموده باشید معنی این رفتار آن ها را هم خواهید فهمید .

هنگامی که آفتاب مهمان آسمان است، تلالو نور خورشید برسنگ ها منظره شگفت انگیزی پدید می اورد که به طرز عجیبی باعث می گردد سنگها مانند نگین درخشان همراه با نور خیره نماینده شان چشم هر بیننده ای را طوری خیره نمایند که اجازه پلک زدن هم به او ندهند....

باز هم توصیه میگردد سنگهای دلربا فقط به خانه خود عادت دارند فکر برداشتن آنها را را از سرتان بیرون کنید تا خدایان خشمگین نشوند!

افسانه ای که در جزیره حاکم است زاییده افکار خدای Tarutao میباشد.

از آنجایی که این جزیره جز سنگ و ساحل دوست دیگری ندارد، خدای Tarutao با تزیین سنگ های سیاه و سفید زیبایی کوهینگام را دوچندان میکند اما اجازه جدا کردن این سنگ ها از ساحل را هم نمیدهند...

مردم محلی به واسطه سنگ ها گنبدهای نمادینی را ساخته و مشغول نیایش و در میان گذاشتن آرزوهایشان با خدایان خود میشوند. فقط قدم زدن بروی سنگ های رازآلود که شاید رازهایش را بازگو کند گردشگران را راضی نمیکند،به همین دلیل کوهینگام تفریحاتی برای مسافران فراهم ساخته است.

تفریحات بی شماری که در این جزیره شما را به سمت خود راهنمایی میکند عبارتند از:

1) غواصی

غواصی یکی از ورزشی هایی است که بسیار فرح بخش و پرطرفدار می باشد.

کشف دنیای زیر آب هیجان انگیز ترین تفریح به حساب می آید. این جزیره فرصت لذت بردن از زندگی در زیر آب را هم برای حرفه ای ها و تازه کارها فراهم ساخته است

به طوریکه مثلا یکی از ایستگاه های غواصی به نام ایت مایل راک برای حرفه ای ها ست و به دلیل زیاد بودن عمق آب میتوان شاهد دنیای رنگارنگ زیر آّب وشنا با ماهی ها شد. افراد تازه کار به کوچانگ سری بزنند که عمق آب این ایستگاه 18 متر می باشد. به غواصانی که عاشق کشف دنیا زیر آب هستند ایستگاه یانگ یوا توصیه میگردد.

2) ماهی گیری در جزیره

ماهی گیری علاوه براینکه راهی برای کسب در آمد مردم محلی است،یک نوع سرگرمی برای بازدیدنمایندگان نیز به حساب می آید. با یاری بومیان می توانید از زمان و مکان مناسب برای ماهی گیری آگاه شوید. تشکیل گروه های یک الی شش نفره میتواند شور و شادی این تفریح را بیشتر کند.

3)قایق سواری

یکی از جذاب ترین تفریحات از دید گردشگران قایق سوری است. قایق های تفریحی بسیاری در جزیره منتظره شما هستند. این قایق ها شما را با خود از میان آب های بلورین به مناظر محشر و طبیعی میبرند و دید شما را از هر زاویه ای به این جزیره منحصر به فرد باز مینمایند.

برای دسترسی به این جزیره ابتدا به جزیره Koh Lipe بروید سپس با قایق به جزیره Koh Hingham میرسید. رفتن به کوهینگام سفر خاطره انگیزی را برای شما ثبت میکند.

آب های رقاص!

شهر ساحلی و تماشایی دبی به خوبی توانسته در دل گردشگران تور دبی از اقصی نقاط دنیا جا خوش کند. یکی از بی نظیرترین و جذاب ترین صحنه ها را در مرکز شهر دبی و درنزدیکی دریاچه مصنوعی مشرف به برج خلیفه دبی می توانید ببینید .این شاهکار آبنمای دبی مال است.

به جرات میتوان گفت که زیباترین آبنمایی که به دست بشر ساخته شده است همین آبنمای دبی است که به تنهایی خود یک جاذبه منحصر به فرد محسوب می گردد .

تنها چیزی که این فواره های سحر آمیز را هنگام مبارزه با نیروی جاذبه زمین محدود می نماید، قوه تخیل هنرمند است. با این حال، وقتی هنرمندان تخیلشان را به درستی پیاده می نمایند ، حاصل آن مسحورنماینده میگردد.

آبنمای دبی در زمینی به مساحت 30 هکتار واقع شده است،این آبنما با 6600 پروژکتور در 25 رنگ مختلف همراه با طیف گسترده ای از موسیقی کلاسیک تا معاصر عربی و دیگر نقاط دنیا ، و با ارتفاعی حدود 275 بنا شده است.

فواره آبها پایکوبی کنان با موسیقی تا ارتفاع 152.4 متری به آغوش آسمان می جهند چنانچه اگر شما از طبقه 50 ام یک ساختمان نظاره گرباشید میتونید شاهد این صحنه باشید !

آبنمای دبی رویداد مملو از آبهای رقاص هنرمند است که لباس های رنگین بر تن دارند و صحنه ای مسحور نماینده ای ایجاد مینمایند.

آبنمای دبی از 5 دایره که با قوس هایی همدیگر را در آغوش گرفته اند شکل گرفته است.

جالب است که شما میتوانید از فاصله 30 متری نیز شاهد فواره آب که بعضی به آسمان پرواز و بعضی دیگر در نورهای رنگی پنهان میشوند،باشید.

برای ساخت این بنای شگفت انگیز بالغ بر 800 میلیون درهم (218 میلیون دلار) هزینه شده است.

این فواره ، رکورد بلندترین فواره دنیا را در دست دارد.

در این سازه از نازل ها و پمپ هایی خاص بهره برده اند تا بتوانند آب را با حجم 83،000 لیتر در هر بار به هوا پرتاب نمایند. فواره در سال 2009 افتتاح شده است و به جاذبه های زیبای دبی اضافه شده است.

زمان بازدید از آبنما

همه روزه از ساعت 13 تا 13:30 بعد از ظهر (به جز آدینه ها)

همه روزه از ساعت 18 تا 11 بامداد هر 30 دقیقه یکبار

آدینه ها از ساعت 13:30 تا 00: 14

بازدید برای عموم رایگان است.

علاوه بر لذت برن از آبنما میتوانید قایق سواری یا تفریح دیگری را در نظر داشته باشید.

از هر جای شهر به دبی مال بروید و آبنمای دبی را دیدار کنید بهترین و خاطره انگیزترین لحظات را برای شما به ارمغان می اورد.

خانه ارواح ، بنگار - هند!

اینبار دیگر به موزه،جاذبه های تاریخی و طبیعت نمیرویم...

می خواهیم شما را به جایی ببریم که قلبتان به تپش بیوفتد...

برای همین شما را به گردشگری سیاه و وحشت آور دعوت میکنیم!

با گردش در مکان های مخوف طعم تلخ و شیرین گردشگری را بچشید...

در گوشه و کنار دنیا، مقاصد گردشگری ترسناکی وجود دارد که بعضی از آنها این شهرت را مدیون ارواح سرگردان هستند!

مکان های ترسناک و راز آلود به هند نیز رحم ننموده اند و هر کدام افسانه ای را در خود دارند.

اگر شجاع دل و ماجراجو هستید با ما و گردشگران تور هند در شمال ناحیه راجستان و در منطقه جیپور همسفر شوید شاید شما بتوانید پرده از اسرار شهر متروکه بنگار بردارید...

روزی صدای خنده و شادی مردم ،شهر بنگار را پر نموده بود اما بعد از رویداد های عجیب و غریبی دیگر خبری از انسان و هیاهو و خنده نیست...

بنگار از افسانه هایی میگوید اما علاوه بر اینکه شما را بیشتر کنجکاو میکند ، بیشتر راغب میشوید رازهایش را برملا کنید!

میخواهیم از اولین داستانی که در این منطقه گفته می گردد پرده برداریم .

افسانه مرد مرتاض Baba Balanath

داستان مرد مرتاض ازجایی آغاز میگردد که هیچ کس دیگری حق نداشت خانه ای از خانه او بلندتر بسازد!اگر ساختمانی بلندتر از خانه اش میدید بی شک آن را خراب میکرد،مردم آن منطقه تصمیم گرفتند که از آن منطقه مهاجرت نمایند تا در جای دیگری با آرامش به زندگی ادامه دهند.

این مربوط به یک ورق از دفتر خاطراتی است که در آن از مهاجرت مردم بنگار سخن به میان آمده ...

شاید اگر شما هم بودید چنین استبدادی را تحمل نمی کردید و پا به فرار می گذاشتید...

جادوگر عاشق

این نفرین از جایی بنگار را گرفتار خودش کرد که ان.کی سینها که جادوگری مجرب در زمان خودش بود یک دل نه صد دل عاشق شاهزاده خانم دلربای بنگار میگردد.

جادوگر به خوبی میدانست هیچ شانسی مقابل خواستگارهای شاهزاده ما ندارد برای همین تصمیم می گیرد از نیروی سحر و جادو استفاده میکند.

چشم جادوگر مجنون به شاهزاده خانم که در سن 18 سالگیش به بازار شهر رفته تا عطر مورد علاقه اش را بخرد،می افتد و همان جا میگردد که به روشی در کنار صخره ای معجونی به دست شاهزاده زیبا بدهد تا شاید جایی برای خودش در دل او باز کند اما شاهزاده ما علاوه بر زیبارویی از هوش بسیاری نیز برخوردار بود؛او نیرنگ و سحر جادوگر را میفهمد و با پس زدن جادوگر باعث سقوط او از همان صخره می گردد در حالیکه در حین سقوط بنگار را نفرین نموده و فریاد زنان تکرار میکرد:نابودی بنگار نزدیک است و دیگر حیاتی در آن نخواهد بود.. نابودی بنگار نزدیک است است و دیگر حیاتی درآن نخواهد بود...

همین جمله ها و نفرین جادوگر عاشق کار شهر زیبای بنگار را تمام کرد...

در یکی از صفحات به وقوع یک سری کشتار و قتل عام های نا مشخصی اشاره شده است اما زیاد نخواسته روزهای تلخ شهر زنده گردد به همین سبب شرح زیادی نداده است...

حال که خاطرات بنگار متروکه را خواندیم وقت دیدار از بنگار رسیده است تا بیش از این حس تنهایی نکند...

هرچند این روزها بنگار محل گشت و گذار ارواح سرگردان و خبیث شده است اما ارواح شریر جای مردم خودش را نمی گیرند . با دیدن از این شهر حس و حال تازه ای به خود می دهیم.....

قدم زدن در روز میان بقایای خرابه های باستانی بنگار علاوه بر ایجاد حس هیجان و لذت ،ترشح آدرنالین را هم افزایش میدهد....

ورود به این شهر بعد از غروب آفتاب یا قبل از طلوع آفتاب ، برای امنیت خودتان ممنوع است(تابلویی که در ورودی شهر میبینید به همین اشاره دارد)

در سفر به هند اسرارآمیز، بازدید از بنگار را از قلم نیاندازید.

برج بیازیت استانبول

سوغاتی های گذشته ترکیه هنوز که هنوز است پابرجاست.

مگر میگردد از برج های تاریخی ترکیه به راحتی رد شد؟

اینبار شما را با برجی که حادثه ها تلخی را پشت سر گذاشته است آشنا میکنیم.

برج بیازیت...

این برج در قدیم وظیفه دیده بانی آتش و جلوگیری از آتش سوزی را برعهده داشت واکنون در نزدیکی میدان بایزید مستقر است.ابتدا این برج در سال 1749 با مصالح چوبی بنا شده بود اما حادثه آتش سوزی آن را نیمه جان کرد...

از سویی سلطان محمود دوم دلش راضی به ویرانی این بنای با شکوه نبود برای همین دستور بازسازی برج را داد..

حال برج بیازیت از سنگ و چوب ساخته شده اما به سبک و طراحی عثمانی ، که جذابیت برج حفظ گردد.

در ابتدا این برج سنگی که 50 متر بیشتر نبود برای تماشای آتش مورد استفاده قرار می گرفت و بر فراز آن اتاقی تعبیه شده بود و برای رسیدن به این اتاق از پله های چوبی بالا میرفتند، تا از 13 پنجره موجود در اتاق علاوه بر اینکه منظره بی نظیر بیرون زا نظاره گر باشند ،خبر آتش سوزی را نیز به گوش مردم برسانند. در سال 1849 تصمیم گرفتند 3طبقه به برج اضافه نمایند که این بخش به شکل هشت ضلعی همراه با پنجره های گرد طراحی شد.

یکی از 3طبقه را به سیگنالینگ (یک کنش استراتژیک)،دومی را به سبدهای سیگنال و آخری را هم به پرچم ها اختصاص دادند.

تراسی که در در طبقه دوم به چشم میخورد حاصل قطر کوچکی است که بالاتر از آن سه طبقه قرار گرفته است.امروزه برج بیازیت با وجود 85 متر ارتفاع و 256 پله چوبی در استانبول خودنمایی می نماید.

برج بیازیت هنوز هم جز اینکه برای تماشا و دیدبانی استفاده میگردد، برای تشخیص سیگنال پیش بینی آب و هوا و اطلاعات ناوبری دریایی کاربرد دارد.

اما با پیشرفت تکنولوژی دیگر کمتر برای اطلاع از آتش سوزی از آن استفاده میگردد.

بعد از دیدن برج به فضای سبز زیبایی که اطراف برج است بروید و هوایی تازه کنید.

شب هنگام با توجه به آب و هوا نورهای رنگی که هر کدام نشان دهنده یک شرایط آب و هوایی است،برج را دلربا تر نشان می دهد. به وسیله مترو و وسایل نقلیه عمومی به بازدید برج بیازیت بیایید.بازدید از این برج یکی از گزینه های توصیه شده به مسافران تور استانبول است .

منبع: setare.com

به "آسیا در یک قاب کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیا در یک قاب کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید