دومین گردهمایی همکاری دانشگاه های ایران با مرکز پژوهش های هسته ای اروپا برگزار می گردد

به گزارش عینک بانوان، دومین گردهمایی همکاری دانشگاه های ایران با مرکز پژوهش های هسته ای اروپا (CERN) به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان در 23 شهریور به صورت آنلاین برگزار می گردد.

دومین گردهمایی همکاری دانشگاه های ایران با مرکز پژوهش های هسته ای اروپا برگزار می گردد

به گزارش خبرنگار استان های عینک بانوان، دومین گردهمایی تبادلات علمی و همکاری های دانشگاه های ایران با آزمایشگاه cms مرکز پژوهش های هسته ای اروپا (CERN) 23 شهریورماه به صورت برخط به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می گردد.

هدف از برگزاری این نشست توسعه همکاری با متخصصان داخل کشور و ایجاد انگیزه برای جذب نیرو های جوان به منظور پیشبرد هرچه بهتر پژوهش های علمی و آموزشی در ارتباط با سرن است.

این دوره از همایش مرکز پژوهش های هسته ای اروپا CERN با گستره بیشتر و با حضور استادان و دانشجویان محقق و علاقه مند برگزار می گردد و فرصتی است تا علاوه بر مرور تاریخچه فعالیت های داخلی و نگاهی به برنامه جامعه جهانی برای آینده فیزیک ذرات، امکانات و پتانسیل های پژوهشی موجود در ایران معرفی گردد.

در این گردهمایی اعضای هیئت علمی از جمله رضا منصوری، فیزیک دان برجسته کشور و شهرام راحتلو، فیزیک دان ایرانی دانشگاه استنفورد، به ارائه گزارشی از دستاورد های همکاری های مشترک در طول دوسال گذشته و برنامه فیزیک آزمایشگاه cms سرن خواهند پرداخت.

علاوه بر این ضمن سخنرانی رئیس آزمایشگاه cms سرن، مجتبی محمدی نجف آبادی، رئیس آزمایشگاه ذرات و شتابگر های پژوهشگاه دانش های بنیادی به آنالیز اهمیت شتابگر های آینده، فیزیک مورد آنالیز در آن ها و پتانسیل های مشارکت و محسن خاکزاد، عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی دررابطه با تجربیات آشکارسازی در برخورد دهنده های ذرات به ارائه دستاورد های علمی خود می پردازند.

پیش از این گردهمایی، مدرسه سه روزه آشنایی با فعالیت های سرن برای دانشجویان و محققان علاقه مند از روز گذشته شروع شده و تا 22 شهریورماه ادامه خواهد داشت. این مدرسه که با موضوع اجرای یک پروژه با بخشی از داده های آزمایش cms برنامه ریزی شده، از دو بخش جلسات آموزشی و انجام پروژه (کارگاه عملی) تشکیل شده است.

در سرانجام این رویداد، نشست هم اندیشی مدیران پژوهشی مؤسسات و دانشگاه ها دررابطه با همکاری های مشترک با مرکز سرن از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 23 شهریورماه به صورت مجازی برگزار می گردد.

لازم به ذکر است، اطلاعات بیشتر و امکان حضور در این رویداد به وسیله پایگاه اینترنتی این همایش به آدرس https://indico.cern.ch/e/iut1400 در دسترس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دومین گردهمایی همکاری دانشگاه های ایران با مرکز پژوهش های هسته ای اروپا برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین گردهمایی همکاری دانشگاه های ایران با مرکز پژوهش های هسته ای اروپا برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید