ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب همکاری می کنند

به گزارش عینک بانوان به نقل از معاونت علمی و فناوری، نشست تجاری میان هیات کنیایی و ایرانی برای توسعه همکاری های مشترک حوزه آب و فاضلاب از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گشت.

ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب همکاری می کنند

شرکت های فناور، دانش بنیان و خلاق و تولیدکنندگان صنعتی در این نشست حضور داشتند. هدف از آن هم توسعه فناوری های آب و فاضلاب، آموزش، انتقال فناوری، صادرات محصولات آب و فاضلاب بود.

بنابراین انتقال دانش و فناوری حوزه آب و فاضلاب به کشور کنیا به عنوان یکی از مباحث مطرح شده در این نشست دنبال شد. فناوری هایی چون تصفیه آب، انتقال آب، مدیریت و بهره وری از منابع آب و بهینه سازی در مصرف در حوزه کشاورزی و شهری.

در این نشست مسئولان شهر بومت کنیا همچون شهردار، مسئولان و مدیران شهری، نمایندگانی از سازمان های فعال در حوزه آب و فاضلاب و تجار این کشور حضور داشتند و با شرکت های دانش بنیان و صنعتگران ایرانی جلساتی مشترک برگزار کردند تا با توانمندی های ایران در حوزه آب و فاضلاب آشنا شوند.

برای توسعه صادرات محصولات و خدمات ایران ساخت به کشور کنیا هم موضوعاتی مطرح شد تا شاهد رونق صادرات در این حوزه باشیم. در این راستا تفاهم نامه ای هم در این نشست آماده شد. هدف از آن هم توسعه همکاری ها و اقدامات مشترک میان دو کشور بود.

همچنین قرار است از ظرفیت خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در کنیا هم استفاده شود و در نمایشگاه دائمی این خانه محصولاتی فناورانه و دانش بنیان از حوزه آب و فاضلاب به نمایش در آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب همکاری می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و کنیا برای توسعه فناوری های آب و فاضلاب همکاری می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید