بیش از 22 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شد

به گزارش عینک بانوان، بیمه ها در 9 ماهه سال جاری 22/5 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند که بیشترین آن به بخش های حوادث راننده، درمان، شخص ثالث و بدنه خودرو مربوط بود.

بیش از 22 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شد

به گزارش عینک بانوان به نقل از ایرنا، صنعت بیمه در ایران در سال های اخیر فرایندی رو به رشد داشته، به طوری که ضریب نفوذ بیمه در دو سال گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که میانگین ضریب نفوذ بیمه در دنیا در دوره مورد آنالیز ثابت مانده و در منطقه (شامل خاورمیانه، قفقاز و آسیای میانه) فرایندی کاهشی داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده، ضریب نفوذ بیمه در کشور از 2/3 درصد در سال 96 به 2/4 درصد در سال گذشته افزایش یافت و برآورد می گردد که فرایند افزایش سال جاری هم تداوم یابد.

صنعت بیمه علاوه بر پوشش ریسک و پرداخت خسارت در تامین مالی بخش های مختلف مالی نیز دارای سهم رو به گسترشی است.

بر اساس تازه ترین گزارش آماری بیمه مرکزی، 9 ماهه سال جاری (اول فروردین تا خاتمه آذرماه) حق بیمه تولیدی حدود 43 هزار میلیارد تومان بود که رشد 41/4 درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.

همچنین در مدت یاد شده 22/5 هزار میلیارد تومان نیز خسارت پرداخت شده که رشد 24/2 درصدی در مقایسه با 9 ماهه ابتدایی سال گذشته را ثبت کرد.

نسبت خسارت بازار در دوره 9 ماهه سال جاری به 51/8 درصد رسیده که 7/2 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.

بیشترین خسارت بیمه مربوط به بخش های حوادث راننده، درمان، شخص ثالث و بدنه خودرو بوده که به ترتیب با نسبت های خسارت 69/5 درصد، 64/4 درصد، 61 درصد و 52/9 درصد بوده است.

بیشترین سهم را در بین بخش های مختلف بیمه شخص ثالث با 33 درصد در اختیار داشته است. پس از آن درمان با 25/8 درصد و بیمه زندگی (عمر) با 14 درصد قرار گرفته اند.

رئیس کل بیمه مرکزی چندی پیش با بیان اینکه صنعت بیمه در مقایسه با دو صنعت بانک و بورس، فضای مساعدتری برای توسعه دارد، گفت: ارزش حق بیمه تولیدی صنعت بیمه با ثبت رکوردی جدید تا خاتمه سال 98 به مرز 600 هزار میلیارد ریال می رسد.

غلامرضا سیلمانی درباره صندلی صنعت بیمه در ایران، اضافه کرد: طبق آمار سال 1397، صندلی صنعت بیمه کشور در منطقه چشم انداز، از حیث حق بیمه تولیدی رتبه چهار، از نظر حق بیمه سرانه رتبه 9 و از منظر ضریب نفوذ بیمه رتبه سه را کسب نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بیش از 22 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 22 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید