تعاریف و اصطلاحات

لیام نیسون با فیلم مارکسمن، واندروومن را شکست داد

فیلم مارکسمن (The Marksman) با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس توانست به حکومت زن شگفت انگیز 1984 بر باکس آفیس پایان دهد و در هفته میانی ژانویه در صدر جدول پرفروش ترین فیلم ها در آمریکا قرار بگیرد.

1 اسفند 1399

اعلام ثبت ملی 15 اثر غیرمنقول جدید در لرستان

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست رسیده، ثبت ملی 15 اثر غیرمنقول جدید در لرستان صورت گرفت.

27 بهمن 1399

1 دی ماه روز ملی-مردمی پیشگیری از سوختگی

در تقویم روزهایی از سال برای بزرگداشت افراد یا مناسبت خاص نام گذاری شده است و در این میان، روز 1 دی به عنوان روز ملی-مردمی پیشگیری از سوختگی در دل آن جای گرفته است.

11 بهمن 1399

ضرب المثل صدایش صبح بلند می شود

کارگر خواب آلوده پرسید: تار می زنی؟ پس چرا صدای خش خش می دهد. دزد جواب داد آن هم از بدبختی من است. از دیشب تا حالا دارم کوکش می کنم بلکه تا صبح کوک شود و فردا صدایش درآید.

3 بهمن 1399

خدمات CIP فرودگاهی چیست؟

خدمات CIP مخصوص کسانیست که در سفر خود به دنبال خدمات اختصاصی و راحت هستند و می خواهند کارهایشان بدون استرس و دغدغه توسط پرسنل فرودگاه انجام شود.

11 دی 1399

تبدیل بافت تاریخی تبریز به حیات خلوت بساز بفروش ها

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تبدیل بافت تاریخی تبریز به حیات خلوت بساز بفروش ها مشاهده می شود.

4 دی 1399

استندآپ کمدی چیست؟

استندآپ کمدی (stand up comedy) نوعی نمایش زنده است که طی آن کمدین در مقابل حضار ایستاده و همه هنر خود را برای خنداندن مخاطبان به کار می گیرد.

13 آذر 1399

میثم تمار کیست؟ چگونه به شهادت رسید؟

میثم تمار کیست؟ میثم تمار از یاران ویژه امام علی است. امام علی نحوه مرگ میثم تمار را پیشگویی کرده بودند و میثم تمار همانگونه به شهادت رسید.

12 آذر 1399

وقتی مردم نادیده گرفته شوند

عباس عبدی روزنامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: کووید-19 در ایران رکورد جدیدی را ثبت کرد. علت چیست؟ بدون تردید ما هر چه بگوییم در حد فرضیه است و نمی توان اظهارنظر قطعی کرد. چرا؟ به این دلیل روشن که بحث درباره کووید-19 و کرونا از عرصه عمومی...

26 آبان 1399

تست آمادگی ازدواج و خودشناسی

تست آمادگی ازدواج به شما کمک می کند تا با شناخت بیشتر از ویژگی ها و انگیزه های خود از ازدواج آمادگی تان برای خروج از دنیای مجردی را بسنجید.

12 آبان 1399

مقاله: ویزای خویشاوندی کانادا چیست؟

اگر شما مقیم دائم کانادا باشید و هنوز شهروند نشده باشید نمی توانید ویزای اسپانسرشیپ کانادا را برای همسر و فرزندان خود بگیرید. اگر شما شهروند کانادا هستید ولی در خارج از کانادا زندگی می کنید، باید هنگام دریافت اقامت برای فرزندان خود ثابت کنید که قصد دارید...

10 شهریور 1399