گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!

به گزارش عینک بانوان، از زمان عرضه جمینای کاربران به مسائل مختلفی در استفاده از این چت بات برخورد کرده اند.

گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!

به گزارش خبرگزاری عینک بانوان ، هوش مصنوعی جمینای گوگل از زمان معرفی نتوانسته است عملکرد مورد انتظاری داشته باشد. البته گوگل همواره درحال کار روی این هوش مصنوعی است تا آن را بهبود ببخشد. بااین حال، یکی از کاربران سؤال جالبی از این هوش مصنوعی پرسید و جواب این چت بات نیز عجیب بود.

براساس گزارش دیجیاتو، به گزارش MSPowerUser و به نقل از پستی که در Reddit منتشر شده، یکی از کاربران از هوش مصنوعی جمینای سؤال پرسیده که یک کیلو پَر سنگین تر است یا یک پوند فولاد؟ جواب جمینای نیز جالب توجه بود: هر دو وزن مشابهی دارند. کیلوگرم و پوند واحد میزان گیری وزن هستند و بنابراین هر دو وزن یکسانی دارند.

پوند و کیلوگرم واحدهای متفاوتی برای میزان گیری وزن هستند؛ کیلوگرم واحد پایه جرم در سیستم بین المللی واحدها (SI) است و پوند واحدی از جرم است که در ایالات متحده و بریتانیا استفاده می شود. یک کیلوگرم برابر با 2.20462 پوند است؛ بنابراین یک کیلوگرم پَر برابر با 2.20462 پوند فولاد است. از ChatGPT-4 همین سؤال پرسیده شد و این هوش مصنوعی جواب درستی داد: یک کیلو پَر سنگین تر از یک پوند فولاد است.

عملکرد هوش مصنوعی جمینای در مقایسه با ChatGPT

بازخوردهای مختلفی درمورد عملکرد جمینای اولترا وجود دارد که این موضوع برای مدل های زبانی تازه منتشرشده، امری عادی تلقی می شود. برخی کاربران نسخه اولترا را مشابه چت جی پی تی ابتدایی می دانند؛ با نقاط قوت و ضعف آن مانند خوش بینی و اشتباهات گاه به گاه. برخی دیگر از کاربران ChatGPT-4 را به دلیل اطلاعات دقیق تر، هوش مصنوعی بهتری می دانند.

دوره آزمایشی دوماهه جمینای اولترا کاربران را تشویق می کند تا این هوش مصنوعی را علی رغم ضعف های آن و عدم سازگاری منطقی بین نسخه های Pro و Ultra، امتحان کنند. البته در طول زمان و انتشار آپدیت های مختلف، هوش مصنوعی جمینای نیز بهبود می یابد و درنتیجه عملکرد بهتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که گوگل در ابتدا هوش مصنوعی خود را با نام Bard معرفی کرد و به تازگی نام آن را به Gemini تغییر داده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید