چامسکی: آمریکا یک کشور پیشرو در تروریسم بین المللی است

به گزارش عینک بانوان، نوآم چامسکی، متفکر و زبان شناسی آمریکایی در مصاحبه ای به راشاتودی گفت، متفکران لیبرال آمریکا هم مانند بسیاری از حامیان دونالد ترامپ که نمی توانند شکست در انتخابات را بپذیرند، در یک دنیا فانتزی زندگی می نمایند که در آن یک کشور پیشرو در تروریسم بین المللی (دولت آمریکا) یک نیروی اساسا بی آزار تلقی می گردد!

چامسکی: آمریکا یک کشور پیشرو در تروریسم بین المللی است

به نقل از راشاتودی، نوآم چامسکی، متفکر و زبانشناس آمریکایی در مصاحبه با این شبکه اظهار کرد: همانطور که شما نمی توانید اوباش جمهوریخواه را وادار به پذیرفتن شکست در انتخابات کنید، شما نمی توانید روشنفکران لیبرال آمریکا را نیز وادار کنید قبول نمایند که آمریکا یک کشور پیشروی تروریست است.

چامسکی بیان نمود، حقایق این طور هستند که آمریکا در تقریبا تمامی تاریخش به عنوان یک کشور مستقل، جنگی تجاوزگرانه علیه کسی راه انداخته است. به اصطلاح جنگ با تروریسم که رونالد ریگان آن را تمرکز سیاست خارجی اش قرار داد مقابله واشنگتن با مقاومت در برابر تروریسم آمریکا در آمریکای مرکزی و همچنین در آفریقای جنوبی بود.

نلسون ماندلا تا سال 2008، مدتها بعد از برچیده شدن رژیم آپارتاید آفریقای جنوی از سوی آمریکا به عنوان یک تروریست در نظر گرفته می شد. دادگاه کیفری بین المللی جنگ مخفیانه آمریکا علیه نیکاراگوئه را نقض قوانین بین المللی خواند.

چامسکی تاکید نمود: آنچه که دولت ریگان انجام می داد اوج تروریسم با تعریفهای ما بود. اما نیویورک تایمز سرمقاله ای منتشر نموده و گفت ما می توانیم قضاوت دادگاه را رد کنیم زیرا که یک مجمع متخاصم است. چرا یک مجمع متخاصم است؟ چون آمریکا را محکوم کرد.

یک قربانی دیگر آمریکا، کوبا است که از چند دهه محاصره و کمپین مداوم آمریکا برای تضعیف دولتش و ایجاد یک قیام رنج برده است. در آمریکا این اقدامات تنها به عنوان دسیسه های احمقانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا برای دزدیدن ریش فیدل کاسترو در نظر گرفته می گردد!

چامسکی بیان داشت: اما اینگونه نبود. این یک جنگ تروریستی جدی بود که تقریبا منجر به نابودی دنیا با بحران موشکی کوبا شد.

شکست متفکران لیبرال در دیدن سیاستهای آمریکا همانطور که هستند چیزی نیست که در کتابهای تاریخ دفن شده یا محدود به آنچه که در سرزمینهای خارجی رخ داد، گردد.

اغتشاش ششم ژانویه در کنگره آمریکا به گفته چامسکی، به عنوان مثال کار اوباش دیوانه حامی ترامپ که از ناکجا آمده باشند و شکست بخورند تا شکوه دموکراسی آمریکایی را نشان دهند نبود.

او تاکید نمود: مسائل واقعا جدی وجود دارند - لزوما دو حزبی، اگر چه جمهوریخواهان از طیف خارج شده اند. این شکست به میلیونها آمریکایی آسیب واقعی وارد می نماید. ایده های برنی سندرز، کسی که به راحتی در کشوری مثل آلمان به عنوان یک راستگرای میانه رو در نظر گرفته می گردد، در طول کمپین ریاست جمهوری برای آمریکا بیش از حد رادیکال در نظر گرفته شدند.

وی افزود: احزاب محافظه کار در اروپا آنچه را که او (سندرز) خواستارش بود-نظام سلامت و درمان همگانی و تحصیلات عالی رایگان -بدیهی در نظر می گیرند. این یک توهین به مردم آمریکا است که به آنها بگوییم شما به حدی عقب افتاده و مرتجع هستید که نمی توانید چیزی که مکزیک دارد، چیزی که فرانسه دارد، چیزی که برزیل دارد را داشته باشید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چامسکی: آمریکا یک کشور پیشرو در تروریسم بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چامسکی: آمریکا یک کشور پیشرو در تروریسم بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید