چالش بزرگ ناسا برای حمل ونقل هوایی در شهرها

به گزارش عینک بانوان، ناسا قصد دارد چالش بزرگی را برای حمل و نقل هوایی در فضای شهری آغاز کند که شرکت های بسیاری در آن با یکدیگر همکاری می کنند.

چالش بزرگ ناسا برای حمل ونقل هوایی در شهرها

به گزارش عینک بانوان و به نقل از تک کرانچ، ناسا قصد دارد به همراه تعدادی از شرکت ها و استارتاپ ها، برای تغییر حمل و نقل در فضاهای شهری و راه اندازی حمل و نقل هوایی، چالشی را آغاز کند.

به گفته ناسا، این سیستم حمل و نقل هوایی شهری می تواند به انتقال بسته های پستی، خدمات پزشکی و انتقال مسافران به صورت هوایی کمک کند.

این چالش بزرگ، شرکت ها را گرد هم می آورد تا فناوری های جدیدی را برای حمل و نقل و مدیریت هوایی ابداع کنند.

رابرت پیرس(Robert Pearce)، از مدیران حوزه هوانوردی ناسا گفت: ما در این چالش گردهم می آییم تا بتوانیم وسایل نقلیه کوچک و خودران را برای خدمات گوناگون در سراسر شهرها فراهم کنیم.

ایده اصلی چالش این است که شرکت ها با یکدیگر به همکاری بپردازند و روزنه ای برای سازمان ها باز شود تا بتوانند فناوری ها را به حمل و نقل هوایی وارد کنند و آنها را به تولید انبوه برسانند.

امضای توافق نامه ها، نخستین گام مهم این فرایند چند مرحله ای است که در سال 2022 به اتمام خواهد رسیدـ نخستین آزمایش های فنی نیز در سال جاری انجام خواهند شد.

همکاری در این چالش، سه مرحله را در بر می گیرد:

آزمایش پرواز: شرکت ها در این مرحله، وسایل نقلیه ای را برای پرواز کردن ارائه می دهند.

شبیه سازی هوافضایی: شرکت ها در این مرحله، خدمات مدیریت ترافیک را در شبیه سازی هایی که توسط ناسا برای حمل و نقل شهری ارائه شده، آزمایش می کنند.

تبادل اطلاعات سازندگان وسایل نقلیه: شرکت ها در این مرحله، به همکاری نزدیک تر با ناسا می پردازند تا ناسا آنها را برای پروازهای احتمالی که در چالش سال 2022 صورت می گیرند، آماده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چالش بزرگ ناسا برای حمل ونقل هوایی در شهرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش بزرگ ناسا برای حمل ونقل هوایی در شهرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید