پایشگر هوشمند 2850 کسب وکار متخلف را شناسایی کرد

به گزارش عینک بانوان، بر اساس اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، تا کنون با استفاده از پایشگر هوشمند، 325 هزار کسب وکار پایش و با شناسایی دو هزار و 850 کسب وکار متخلف، نماد اعتماد الکترونیکی یک هزار و 266 کسب و کار تعلیق شده است.

پایشگر هوشمند 2850 کسب وکار متخلف را شناسایی کرد

با توجه به رشدسریع استفاده از اینترنت و راه اندازی کسب وکارهای اینترنتی، یکی از مهم ترین دغدغه های حاکمیت، ساماندهی و نظارت بر بسترهای موجود در اینترنت است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان متولی ساماندهی و نظارت بر کسب وکارهای اینترنتی، با ایجاد درگاه یکپارچه نظارت توانسته کسب وکارها را به شکل متمرکز پایش نموده و تا حد زیادی از وقوع تخلفات معاملاتی قابل انجام در اینترنت پیشگیری کند.

همچنین در مواردی نیز با همکاری دستگاه های ناظر موجب بازدارندگی از انجام تخلفات شده و استفاده از ربات پایشگر هوشمند یکی از مصادیق چابکی و موفقیت در این حوزه است.

یکی از قابلیت های پایشگر هوشمند، استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق ماشین و پردازش تصویر در اجرای سناریوهای تخلف در کسب وکارهای اینترنتی است که تا کنون هشت سناریوی تخلف با این روش پیاده سازی و اجرایی شده است.

به گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ارائه کالا و خدمات ممنوعه، فعال بودن درگاه پرداخت کسب وکارهای فاقد نماد اعتماد الکترونیکی (نمادهای تعلیق شده)، جعل نماد اعتماد الکترونیکی، عدم بارگزاری وب سایت کسب وکارها، انتقال وبسایت کسب وکارهای بدون نماد اعتماد الکترونیکی بر روی وب سایت کسب وکارهای دارای نماد، فیشینگ در کسب وکارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی، عدم تطابق کالا و خدمات ارائه شده با اظهار طبقه بندی مورد نظر کسب وکار، عدم تطابق شخصیت حقیقی یا حقوقی اظهار شده با شخصیت ارائه شده در وب سایت کسب و کار از جمله کارهایی است که توسط این پایشگر هوشمند انجام می گردد.

به گزارش ایرنا با توجه به احتیاجهای نظارتی کسب وکارهای اینترنتی و پویایی بستر فعالیت آنها، همچنان سناریوهای دیگری برای شناسایی تخلف در حال پیاده سازی است با این هدف که هرچه بیشتر بتوان با استفاده از هوش مصنوعی احتیاج به پایش انسانی را کاهش داده و درصد خطای نظارت را تا حد ممکن به حداقل رساند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پایشگر هوشمند 2850 کسب وکار متخلف را شناسایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایشگر هوشمند 2850 کسب وکار متخلف را شناسایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید