(ویدئو) عملیات جابجایی یک خانه!

به گزارش عینک بانوان، گروهی از مهندسان راه و ساختمان در شهر سان فرانسیسکو آمریکا، یک خانه ویلایی قدیمی را به طور کامل به نقطه ای جدید جابجا کردند.

(ویدئو) عملیات جابجایی یک خانه!

به گزارش عینک بانوان، این خانه قدیمی که در تقاطع خیابان های فرانکلین و ترک Turk واقع شده بود، 139 سال قدمت دارد و با موافقت مسئولان شهر پس از 250 متر جابجایی در نقطه ای جدید به زمین گذاشته شد.

عملیات جابجایی این خانه ویلایی به آهستگی و با تریلری انجام شد که با سرعت یک و نیم کیلومتر در ساعت حرکت می کرد تا به این سازه قدیمی آسیبی نرسد.

تیم براون مالک این خانه ویلایی قدیمی می گوید چندین سال برای اخذ مجوز های لازم از 18 اداره دولتی وقت صرف نموده است تا بتواند با پرداخت حدود 200 هزار دلار عوارض شهری و دیگر هزینه های دولتی، این بنا را جابجا و حفظ کند.

خانه ویلایی پلاک 807 خیابان فرانکلین حالا در پلاک 635 خیابان فالتون جای گرفته است.

برای جابجایی ایمن این خانه قدیمی، مسئولان شهر اجازه دادند دستگاه های پارکومتر حاشیه خیابان ها به طور موقتی برداشته شوند، بعضی شاخه های درختان دو طرف خیایان بریده شوند و تابلو ها و چراغ های هدایت و رانندگی جابجا شوند.

همچنین در تیر های برق شهری و خط 5 تراموای سانفراسیسکو از مدار خارج خارج شدند.

از چند روز پیش به ساکنان حاشیه راستا عبور این محموله سنگین اطلاع داده شده بود تا از پارک کردن خودرو های خود در این خیابان خودداری نمایند.

راننده تریلر حامل این خانه نیز که تا به امروز ده ها مورد مشابه را جابجا نموده است، گفت: طول این خانه 24 متر است و به همین خاطر جابجا کردن آن در شیب خیابان فرانکلین سخت بود.

قرار است در محل قبلی این خانه ویلایی، یک مجتمع 48 واحدی در هشت طبقه احداث گردد.

منبع: فرارو

به "(ویدئو) عملیات جابجایی یک خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) عملیات جابجایی یک خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید