واکنش عضو ارشد حزب الله به خبر دیدارش با مکرون

به گزارش عینک بانوان، محمد رعد رئیس فراکسیون پارلمانی وفاداری به مقاومت وابسته به حزب الله لبنان روز سه شنبه اخبار منتشره در روزنامه فیگارو درباره گفت وگویش با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در جریان سفر قبلی وی به بیروت را تکذیب کرد.

واکنش عضو ارشد حزب الله به خبر دیدارش با مکرون

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری تلویزیون الجدید لبنان، دفتر مطبوعاتی رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در بیانیه ای گفت: مالبرونو نویسنده در روزنامه فیگارو به نقل از یک منبع فرانسوی ادعا کرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفر پیشین خود به لبنان در ششم آگوست (16 مرداد) و در حاشیه ملاقات با رهبران لبنانی، با محمد رعد ملاقات داشته و در مورد بعضی مسائل با وی تبادل نظر نموده است.

فراکسیون وفادری این ادعا ها را کاملا بی پایه و اساس خوانده و بشدت آن را رد نموده است.

بنابر ادعای فیگارو مکرون در ملاقات با رعد به وی گفته که خواستار همکاری با گروه های مقاومت برای تغییر لبنان است.

فیگارو همچنین مدعی شد که در هفته های اخیر پیغام هایی میان پاریس و حزب الله به دور از رسانه ها ردوبدل شده و یک منبع فرانسوی به این روزنامه گفته است که مکرون در این پیغام ها به حزب الله گفته است: در مورد مسأله سلاح و دو سه موضوع دیگر که برای شما مهم است، قصد نداریم شما را تحت فشار بگذاریم. اما در مقابل، حکومت را فعال نموده و خود نیز ایفای نقش کنید. ما نمی توانیم به این وضع ادامه دهیم که در این صورت مردم و حکومت غرق خواهند شد.

مکرون دیشب برای دومین بار وارد لبنان شد و با مقامات سیاسی این کشور ملاقات و تبادل نظر کرد.

وی در سخنانی تاکید نمود، جنبش مقاومت حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان است.

رئیس جمهوری فرانسه در سفر 16 مرداد ماه خود به لبنان، ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده در بندر بیروت با مردم این کشور اعلام همبستگی و تأکید کرد که برای حمایت از ملت لبنان در اینجا هستم و یاری ها مستقیماً در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

منبع: فرارو

به "واکنش عضو ارشد حزب الله به خبر دیدارش با مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عضو ارشد حزب الله به خبر دیدارش با مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید