لیام نیسون با فیلم مارکسمن، واندروومن را شکست داد

به گزارش عینک بانوان، فیلم مارکسمن (The Marksman) با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس توانست به حکومت زن شگفت انگیز 1984 بر باکس آفیس پایان دهد و در هفته میانی ژانویه در صدر جدول پرفروش ترین فیلم ها در آمریکا قرار بگیرد.

لیام نیسون با فیلم مارکسمن، واندروومن را شکست داد

تقریبا یک سال از آغاز شیوع کروناویروس در آمریکا و اروپا می گذرد و از اوایل زمستان سال گذشته تا به امروز کمپانی های بزرگ فیلم سازی تمایلی به نمایش فیلم های مهم و پرهزینه شان نشان نداده اند. میزان فروش فیلم ها به شکل چشم گیری در قیاس با چند دهه اخیر افت کرده است و مردم به خاطر نگرانی از ابتلا به کرونا ترجیح می دهند به جای تماشای فیلم های دلخواهشان در سالن های سینما از طریق سرویس های آنلاینی همچون نتفلیکس و HBO مکس این آثار را تماشا کنند.

به همین دلایل طی ماه های گذشته اغلب فیلم هایی متوسط با هزینه ساختی کمتر از 40 تا 50 میلیون دلار و با یک یا دو بازیگر سرشناس با فروشی کمتر از 5 میلیون دلار در هفته نخست اکران شان در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته و فیلم های بزرگتری همچون انگاشته هم چندان در مجاب کردن سینمادوستان برای رفتن به سالن ها پیروز نبوده اند. پس از اینکه چند هفته صدر جدول پرفروش ترین فیلم ها در آمریکا در اختیار زن شگفت انگیز و غارنشینان: عصر جدید بود، فیلم اکشن و مهیج مارکسمن با 3. میلیون دلار فروش به این رویه انتها داده است.

  • 10 فیلم زمستانی برتر تاریخ سینما؛ سرما و برف را با چاپلین و کوئن ها احساس کنید

لیام نیسون بازیگر پیروز و گزیده کاری است که بیش از هرچیز به خاطر نقش آفرینی های قابل توجه اش در فیلم های اکشن و جنایی شناخته می گردد. این بازیگر 68 ساله چند ماه قبل با دزد صادق عملکرد خوبی در باکس آفیس داشت و حالا با فیلم مارکسمن نشان می دهد همچنان برای سینمادوستان چهره جذابی است. این فیلم پس از 3 روز اکران در 1975 سالن 3.7 میلیون دلار فروخته و در رتبه نخست این هفته جدول پرفروش ترین فیلم ها قرار گرفته است. مارکسمن فعلا در بازهای بین المللی روی پرده نرفته و اوپن رود فیلمز جدیدترین ساخته رابرت لورنتس با بازی نیسون، ترزا رویز و کاترین وینیک را فقط در آمریکا نمایش داده است.

فیلم مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می کند که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می گردد. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می دهد و به محافظ او تبدیل می گردد.

اغلب منتقدان این فیلم را دوست نداشته اند و امتیاز آن در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 43 از 100 و 34 از 100 است. عموم بینندگان مارکسمن، رفتار شخصیت ها و اتمسفر فیلم را متأثر از آثار کلینت ایستوود دانسته اند، اما بیشتر این افراد اتفاق نظر دارند که فیلم لورنتس از لحاظ کیفی بسیار پایین تر از نابخگردده یا تک تیرانداز آمریکایی است.

فیلم زن شگفت انگیز 1984 در چهارمین هفته اکرانش با 2.6 میلیون دلار فروش و یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفته است. از اکران این فیلم در بازارهای بین المللی تا به امروز 106.7 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و با احتساب فروش 35.8 میلیون دلاری زن شگفت انگیز 2 در آمریکا، مجموع فروش ماجراجویی های جدید پرنسس دایانا به 142.5 میلیون دلار رسیده است.

فیلم زن شگفت انگیز 1984 پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می کشاند. در سال 1984، پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه رو می گردد؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه دایانا یعنی استیو ترور هم برای کمک به او بازمی گردد. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت انگیز 1984 در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 65 از 100 و 59 از 100 است که نشان می دهد بسکمک از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی کرده اند.

میزان فروش انیمیشن غارنشینان: عصر جدید در قیاس با هفته گذشته 12 درصد افزایش یافته اما بازهم فروش آن کمتر از زن شگفت انگیز بوده است و این انیمیشن با 2.04 میلیون دلار فروش در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفته است. میزان فروش جدیدترین ساخته دریم ورکس پس از 54 روز اکران در آمریکا و سایر نقاط جهان به 40.1 به 94.6 میلیون دلار رسیده و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن تا 17 ژانویه (28 دی) را 134.8 میلیون دلار اعلام کرده است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می کند. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و انتها در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می کنند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم کنند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می گردد این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فیلم اخبار جهان با بازی تام هنکس و هلنا زنگل همچنان فروش قابل قبولی دارد و هفته گذشته با نمایش در 1953 سالن به فروشی 1.05 میلیون دلاری رسیده و جایگاه چهارم پرفروش ترین فیلم ها را به خود اختصاص داده است. اکران اخبار جهان به کارگردانی پل گرینگرس در بازارهای جهانی از هفته آینده آغاز خواهد شد؛ این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن را پس از 24 روز اکران 8.7 میلیون دلار اعلام کرده است.

اخبار جهان فیلمی درام به نویسندگی لوک دیویس و پل گرینگرس بوده که داستان آن از رمان اخبار جهان نوشته پاولت جایلز اقتباس شده است. فیلم درباره یک گوینده اخبار است که در میان حوادث بعد از جنگ داخلی آمریکا باید یک دختر یتیم را به بستگان زنده اش برساند، اما این سفر چندان ساده نیست و مخاطرات زیادی پیش روی آن ها قرار می گیرد.

امتیاز این فیلم در IMDb و راتن تومیتوز تا به این ساعت به ترتیب 72 از 100 و 85 از 100 است که نشان می دهد عموم مردم و منتقدان فیلم جدید هنکس را دوست داشته اند. برایان لوری از CNN در بخشی از نقد خود درباره اخبار جهان آورده است: این فیلم یک اثر جامع است که داستانی آشنا را در بستر پس زمینه ای تاریخی ارائه می دهد.

شکارچی هیولا با یک پله نزول نسبت به هفته گذشته مکان پنجم جدول پرفروش ترین فیلم های این هفته را به خود اختصاص داده است. این فیلم طی هفته گذشته در 1694 سالن در آمریکا نمایش داده شد و توانست 925 هزار دلار بفروشد. اکران شکارچی هیولا در خاورمیانه هم جالب توجه بوده است و از سینماهای عربستان صعودی و امارات بیش از 1.8 میلیون دلار طی 14 روز نسیب فیلم جدید پل دبلیو. اس. اندرسون شده است. میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع پس از 31 روز نمایش 9.2، 7.1 و 16.3 میلیون دلار اعلام شده است.

این فیلم بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام محصول 2018 ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می کند که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه کنند.

فیلم فاتال به کارگردانی دون تیلور و فیلم نامه ای از دیوید لاگری با توجه عملکرد سایر فیلم های هم سبک اش در دوران کرونا، اکران پیروزی داشته و طی هفته های گذشته همواره در جمع 10 فیلم پرفروش آمریکا قرار گرفته است. این فیلم با 570 هزار دلار فروش در هفته گذشته در رتبه ششم باکس آفیس قرار گرفته و مجموع فروش خود در ایالات متحده را به 4.8 میلیون دلار رسانده است. فاتال به دلیل تعطیلی سینماهای بسکمک از کشورهای اروپایی هنوز در بازارهای بین المللی اکران نشده است.

فاتال قرار بود طی هفته انتهای بهار اکران گردد، اما شیوع کرونا باعث شد اکران جدیدترین ساخته تیلور ابتدا به مهرماه و سپس به اواخر آذر موکول گردد. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده است: مردی متأهل پس گذراندن یک شب با یک کاراگاه پلیس زن خود را درگیر یک طرح توطئه قتل می بیند. عموم منتقدان فاتال را اثری متوسط اما سرگرم کننده ارزیابی کرده اند که درگیر کلیشه ها می گردد و تنها می تواند رضایت خاطر برخی از دوست داران فیلم های مهیج و رازآلود را کسب کند. میانگین امتیاز این فیلم در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 43 از 100 و 52 از 100 بوده و در متاکریتیک تنها 1 نقد مثبت برای آن به ثبت رسیده است.

زن جوان خوش آتیه یا زن جوان نویددهنده از آن فیلم های فمنیستی است که توانسته با روایت داستانی سرگرم کننده توجه سینمادوستان را به خود جلب کند. این فیلم از زمان اکرانش (4 هفته) در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا بوده است. زن جوان خوش آتیه به واسطه پیام های زیرمتنی و آشکارش احتمالا در فصل جوایز پیش رو با پیروزیت هایی روبرو خواهد شد. تا به امروز در وب سایت متاکریتیک 33 نقد درباره این اثر جمع آوری شده که 27 نقد نگاهی مثبت و 6 نقد نگاهی متوسط به فیلم داشته اند.

زن جوان نویددهنده طی روزهای گذشته در 1333 سالن به نمایش در آمد و 430 هزار دلار فروخت تا مجموع درآمد آن در آمریکا پس از 4 هفته اکران به 3.4 میلیون دلار برسد. میزان درآمد این فیلم درام، جنایی و هیجان انگیز از بازارهای بین المللی هم 684 میلیون دلار اعلام شده است.

فیلم داستان زن جوانی را روایت می کند که بر اثر یک واقعه تراژیک که در گذشته برای دوستش رخ داده دچار آسیب روحی شده و به همین دلیل از کسانی که بر سر راهش قرار می گیرند انتقام می گیرد. زن به تدریج خشمش را به سوی کسانی هدایت می کند که عاملین واقعی آن رخداد بوده اند و همین موضوع به داستان جهت تازه ای می دهد.

انیمیشن زندگی جدید امپراتور دومین فیلم تازه وارد این هفته است که در اکران دوباره اش با 160 هزار دلار فروش در آخر هفته گذشته در رتبه هشتم قرار گرفته است. زندگی جدید امپراتور در سال 2001 با بودجه قابل توجه 100 میلیون دلاری ساخته و اکران شد و توانست بیش از 169 میلیون دلار بفروشد و بازخوردهای مثبتی از سوی سینمادوستان و منتقدان دریافت کند.

این انیمیشن بخشی از زندگی امپراتور کوزکو را به تصویر می کشد که با قدرت جادویی جانشینش تبدیل به یک لاما می گردد و پس از آن باید تخت پادشاهی اش را در قالب یک حیوان پس بگیرد که در این بین ماجراهای جالبی رقم می خورد.

جنگ با بابابزرگ یکی از آن فیلم هایی است که از زمان اکرانش پای ثابت جدول پرفروش ترین ها بوده و در هفته گذشته با 155 هزار دلار فروش به رتبه نهم باکس آفیس رضایت داده است. مجموع فروش این فیلم کمدی-خانوادگی پس از 101 روز نمایش 34.1 میلیون دلار اعلام شده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای جهان از این رقم به ترتیب 19.3 و 14.8 میلیون دلار است.

جنگ با بابابزرگ داستان دعواها و درگیری های پیتر (اوکس فگلی) و پدر بزرگش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می کشد! پیتر می بایست اتاق خواب دوست داشتنی خود را با پدربزرگش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می کند.

این هفته احتمالا آخرین هفته ای باشد که پینوکیو به کارگردانی ماتئو گارونه را در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا می بینیم. این فیلم فانتزی و درام که با تأخیری حدود یک ساله نسبت به کشورهای اروپایی در آمریکا روی پرده رفت، چندان با توجه فیلم بین های آمریکایی روبرو نشد و مجموع فروش آن در آمریکا پس از 24 روز نمایش 1.3 میلیون دلار اعلام شده است.

فیلم جدید پینوکیو برای نخستین بار در جشنواره برلین 2020 به نمایش درآمد و با استقبال خوبی از سوی منتقدان اروپایی روبرو شد. پینوکیو گارونه از لحاظ بصری بسیار جالب توجه است و ضمن پایبندی به کتاب ماجراهای پینوکیو نوشته کارلو کلودی در کلیات، سعی کرده با نگاهی مدرن تر به مفاهیم خیر و شر در این قصه کلاسیک بپردازد تعاریف پذیرفته شده از معصومیت، ندامت و رذالت در فرهنگ عامه را به چالش بکشد. چند ماه قبل پینوکیو در بسکمک از کشورها به نمایش در آمد و باکس آفیس موجو فروش آن در بازارهای بین المللی تا به امروز را 20.5 میلیون دلار اعلام کرده است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
مارکسمن

The Marksman

13.23.2
زن شگفت انگیز 1984

Wonder Woman 1984

42.635.8
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

82.0439.2
اخبار جهان

News of the World

41.058.5
شکارچی هیولا

Monster Hunter

50.99.3
فاتال

Fatale

50.54.7
زن جوان نویددهنده

Promising Young Woman

40.43.3
زندگی جدید امپراتور

The Emperors New Groove

10.10.1
جنگ با بابابزرگ

The War with Grandpa

150.119.2
پینوکیو

Pinocchio

40.11.3

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ

به "لیام نیسون با فیلم مارکسمن، واندروومن را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیام نیسون با فیلم مارکسمن، واندروومن را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید