عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت ، ادامه فرایند نزولی سبد سهام عدالت

به گزارش عینک بانوان، حدود 2 هفته است که فرایند سبد سهام عدالت نزولی است و ارزش سهام عدالت از 14/2 میلیون تومان به 12/5 میلیون تومان رسیده و این افت قیمت به دلیل معاملات منفی نمادهای شاخص ساز در بازار سهام است.

عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت ، ادامه فرایند نزولی سبد سهام عدالت

گروه های پالایشی، پتروشیمی، فلزات اساسی و خودرویی در جریان معاملات این هفته فرایندی نزولی داشتند و معاملات منفی این نمادها باعث فرایند نزولی سبد سهام عدالت شد.

ارزش سهام عدالت قبل از دوره اصلاح قیمتی بازار سهام حدود 21 میلیون تومان بود اما این افت قیمت در حالی بود که در بهمن ماه قرار است 40 درصد باقی مانده این سبد آزادسازی گردد و هنوز فروش این سبد در بازار سهام متوقف است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند سهام عدالت در بلندمدت سبدی ارزنده است اما در کوتاه مدت بازدهی زیادی نخواهد داشت و از طرفی بعضی از کارشناسان عقیده دارند بازار سهام در جریان معاملات دو هفته آینده باید نمادهای شاخص ساز رشد خواهند کرد و ارزش سهام عدالت نیز به تبع رشد این نمادها رشد خواهد نمود.

البته باید اشاره نمود که فروش سهام عدالت در بازار سرمایه باعث افزایش عرضه در کلیت بازار و همچنین نوسان گیری شرکت ها و حقوقی ها از سبد سهام عدالت بود و به همین دلیل فروش ها متوقف شد.

با این حال توقف فروش سهام عدالت به مدت طولانی دوام نخواهد داشت و متولیان بازار معتقدند فروش سبد سهام عدالت در بازار سهام باید با برنامه ریزی و قوانین و مقرراتی انجام گردد تا ضربه ای به معاملات بازار سهام وارد نکند و سهامداران نیز بتوانند پول فروش سهام عدالت خود را به محض فروش سهام دریافت نمایند.

آخرین اخبار سهام عدالت را در صفحه سهام عدالت عینک بانوان بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت ، ادامه فرایند نزولی سبد سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت ، ادامه فرایند نزولی سبد سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید