رویای ماشین های پرنده به واقعیت نزدیک شد

به گزارش عینک بانوان، شرکت ژاپنی به نام اسکای درایو به تازگی از یک خودروی پرنده رونمایی نموده است.

رویای ماشین های پرنده به واقعیت نزدیک شد

به گزارش خبرنگار در سال 1880 میلادی اولین خودرو ساخته شد و حدود دو دهه بعد برادران رایت با عملی کردن ایده های خود، اولین هواپیما را به نمایش گذاشتند. امروز هم ژاپنی ها با ادغام این دو قابلیت، پیروز به ساخت خودرو پرنده تک سرنشین شدند.

شرکت اسکای درایو پیشرو در تکنولوژی روز آدینه خاطرنشان کرد اولین تست خودرو تک سرنشین دنیا پیروز بوده است. مدل این خودروی برقی SD-03 است و در حدود 4 دقیقه توانست پرواز کند. این خودرو قابلیت صعود و فرود به صورت عمودی را دارد.

این ماشین پرنده یک جایگاه به همراه هشت موتور دارد، همچنین دو پروانه در هر طرفش وجود دارد. SD-03 می تواند تا ارتفاع 3 متری پرواز کند و کنترل آن نیز توسط خود راننده انجام می گردد.

توموهیرو فوکوزاوا، مدیر اجرایی اسکای درایو، روز شنبه گفت که پنج سال پیش نمونه های مختلفی از اتومبیل های پرنده، با بال ثابت وجود داشت.

به گفته او، محصول اسکای درایو یکی از کم حجم ترین محصولات بوده و در مقایسه با سایر طرح ها سبک تر است.

فوکوزاوا گفت: اسکای درایو میخواهد فروش نسخه دو نفره ماشین های پرنده خود را تا سال 2023 با قیمت حدود 300 تا 500 هزار دلار شروع کند.

او پیش بینی کرد که قیمت این خودرو تا سال 2030 کاهش می یابد.

ساخت خودروی پرنده کارآمد، یکی از رویاهای انسان در سال ها و دهه های گذشته بوده است، اما اکنون این رویا در مرز تبدیل شدن به واقعیت است. بسیاری از شرکت ها از جمله بوئین، ایرباس و حتی شرکت های خودروساز مانند تویوتا و پورشه در حال کوشش برای ساخت این وسیله هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رویای ماشین های پرنده به واقعیت نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای ماشین های پرنده به واقعیت نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید