جشنواره فیلم سیدنی تغییر موضع داد

به گزارش عینک بانوان، جشنواره فیلم سیدنی 2020 نیز تصمیم گرفت تا در ابعادی کوچک تر به صورت کاملا دیجیتالی در ماه آینده برگزار شود.

جشنواره فیلم سیدنی تغییر موضع داد

به گزارش گروه فرهنگی عینک بانوان به نقل از ورایتی٬ سازمان دهندگان جشنواره سیدنی امروز دوشنبه بیان نمودند این دوره جشنواره را به صورت آنلاین برگزار می کنند.

آنها پیش تر اعلام کرده بودند که برگزاری این جشنواره به دلیل گسترش ویروس کرونا امسال لغو می شود و دوره بعدی سال 2021 برگزار خواهد شد.

فستیوال مجازی سیدنی از 10 تا 21 ژوئن (21 خرداد تا یکم تیر) برگزار می شود و برنامه آن شامل اکران اول جهانی فیلم هایی از داستان های واقعی از فیلمسازان مستند استرالیا٬ برنامه ای برای فیلم های کوتاه از ستارگان نوظهور سینمای استرالیا و فیلم هایی از کارگردان های زن اروپا است.

این جشنواره همچنین چندین رویداد برای اهدای جایزه هم دارد که شامل جایزه بنیاد مستند استرالیا برای بهترین مستند استرالیایی٬ جوایز دندی برای فیلم های کوتاه استرالیایی و جایزه اروپا! صداهای زنان در سینما است.

ناشن مودلی مدیر این جشنواره با صدور بیانیه ای گفت: امسال شصت و هفتمین دوره برگزاری جشنواره فیلم سیدنی است و به صورت مجازی برگزار می شود تا در این دوران کرونایی مخاطبان و فیلمسازان را از سراسر کشور دور هم آورد و به تجلیل صنعت فیلم استرالیا ب پردازد.

برگزارکنندگان این جشنواره از این دوره مجازی به عنوان رویدادی ملی یاد کرده اند. درباره خریدن بلیت و یا مبلغی که باید پرداخته شود چیزی گفته نشده است و هنوز معلوم نیست این رویداد خارج از کشور هم در دسترس است یا خیر.

اطلاعات در این باره 27 ماه می ارائه می شود.

این جشنواره سینمایی قرار بود از 3 تا 14 ژوئن 2020 (14 تا 25 خرداد) برگزار شود اما پس از آنکه ایالت نیو ساوت ولز بیان نمود تا نیمه ژوئن گردهمایی های بزرگ ممنوع است، تصمیم لغو آن اتخاذ شد.

در استرالیا 6801 نفر به کرونا مبتلا شده و 95 تن جان باخته اند. این کشور از اواخر ماه مارس شرایط قرنطینه را اجرا کرده و مقامات معتقدند اکنون این بیماری در کنترل کامل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جشنواره فیلم سیدنی تغییر موضع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیلم سیدنی تغییر موضع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید