بیشترین حملات دشمن در بخش سایبری است

به گزارش عینک بانوان، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: بیشترین حملات دشمن در بخش سایبری کشور رخ می دهد.

بیشترین حملات دشمن در بخش سایبری است

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، سردار غلامرضا جلالی، در نهمین رزمایش سراسری مولدهای برق اضطراری، گفت: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی، بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مایوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهباد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها پس از ناامیدی از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی کشور رفتند شرح داد: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است این حملات بیشتر در این حوزه انجام می شود.

سردار جلایی ادامه داد: زیرساخت های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری شدن پیدا کرده است لذا حفظ این کارکردها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب پذیری ها و کنترل آمادگی هاست متذکر شد: صنعت برق، صنعتی مادر است و همه کارکردهای حیاتی به برق مربوط است؛ عدم اختلالات در زیرساخت های برق کشور نشان از تاب آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: ظرفیت کنونی مولدهای اضطراری برق می تواند رشد بیشتری داشته باشد تا تامین کننده برق اضطراری کشور باشد. رزمایش های سایبری در حوزه برق باید به صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب پذیری ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

منبع: اقتصاد ایران

به "بیشترین حملات دشمن در بخش سایبری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین حملات دشمن در بخش سایبری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید