برف بازی در پر رفت و آمدترین قله ایران

به گزارش عینک بانوان، اواخر آبان ماه بود که با شروع بارش برف در قله های شمال تهران ، پیست های اسکی یکی یکی باز شدند. نزدیک بودن راستا کوهنوردی توچال و کلک چال و قله های شمیران به بافت شهری باعث شده تا این منطقه کوهستانی به ارتفاعات محبوب کوهنوردان حرفه ای و غیرحرفه ای تبدیل گردد. بارش برف در این روزها بسیاری از اهالی تهران را به قله توچال کشانده است.

برف بازی در پر رفت و آمدترین قله ایران

عینک بانوان-مرضیه موسوی: جهت پیاده روی از ابتدای جاده توچال شروع می گردد و با رسیدن به ایستگاه یک، کوهنوردی رسماً شروع می گردد. بعضی برای برف بازی و تفریح راهی توچال شده اند و بعضی برای یک صعود زمستانه. تله کابین و تله سی یژ در 8 ایستگاه مسافران این قله را از پای کوه به ارتفاعات توچال می رسانند؛ قله ای که به دلیل ارتفاع بیش از 3هزار و 500 متری از سطح دریا عنوان نخستین پیست اسکی برفگیر کشور را از آن خود نموده است. بلیت فروشی برای تله کابین و تله سی یژ توچال در روزهای پایانی هفته از ساعت 6 صبح شروع می گردد و معمولاً روزهای پایانی هفته باید زمانی را برای ایستادن در صف بلیت تله کابین درنظر بگیرید. در هر ایستگاه بازی و تفریحات مختلفی انتظار مسافران توچال را می کشد.

بام تهران و ایستگاه نخست مختص بازی و سرگرمی است؛ از تله کابین تا باشگاه تیراندازی و سورتمه، تله سی یژ، اسکیپ روم و ... را می توانید در این ایستگاه تجربه کنید. برف بازی و سرسره بازی روی برف از بازی های سنتی توچال است که در ابتدای جهت قله شروع می گردد و مخاطبانی فراگیر دارد. تله کابین در تمام روزهای هفته به جز دوشنبه ها فعال است و شما را از ابتدای جهت به ایستگاه های مختلف می برد. هزینه استفاده از این تله کابین در ایستگاه های مختلف با هم، متفاوت و در مجموع 60 هزار تومان هزینه رفت و برگشت از ایستگاه یک به ایستگاه 7 است.

مخاطبان خاص توچال

ارتفاعات توچال این روزها مخاطبان ویژه ای برای رفتن به پیست اسکی دارد. پیست اسکی در ایستگاه 7 جا خوش نموده و افراد مبتدی و حرفه ای می توانند از آن استفاده نمایند. هزینه ورودی این پیست 130 هزار تومان است. اگر اسکی باز حرفه ای نیستید نیازی به خرید وسایل مخصوص اسکی ندارید و می توانید این وسایل را از ایستگاه اول توچال برای چند ساعت اجاره کنید. مربیانی هم در پیست اسکی هستند که به افراد آماتور آموزش می دهند.

گرچه پیست توچال از آبان ماه بازگشایی شده اما ممکن است به دلیل شرایط نامساعد جوی و بارش های سنگین موقتاً بسته باشد. برای اطمینان از این موضوع بد نیست قبل از شال و کلاه کردن سری به سایت اطلاع رسانی توچال بزنید. برای صعود به قله توچال در این روزها حتماً لباس گرم، کفش مناسب کوهنوردی و تجهیزاتی مثل یخ شکن همراه داشته باشید. قبل از شروع کوهنوردی جهت رفت و برگشت خود را به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید و از پایداری شرایط آب و هوا مطمئن شوید.

منبع: همشهری آنلاین

به "برف بازی در پر رفت و آمدترین قله ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف بازی در پر رفت و آمدترین قله ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید