افتتاح نخستین هتل هوشمند در شهمیرزاد استان سمنان

به گزارش عینک بانوان، نخستین هتل هوشمند شهرهای نمونه گردشگری کشور در شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح شد.

افتتاح نخستین هتل هوشمند در شهمیرزاد استان سمنان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، محمد جهانشاهی مدیر کل میراث فرهنگی استان در روز 11 آذر ماه سال 97 از افتتاح نخستین هتل هوشمند در شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد اطلاع داد.

هتل ساران شهمیرزاد واقع در شهرستان مهدیشهر، هتل هوشمند این استان بوده که در سفر رئیس جمهور به استان سمنان و با حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افتتاح می گردد.

این هتل با زیربنای 3500 مترمربع در هفت طبقه ساخته شده که شامل 2 طبقه اقامتی برای اقامت حدود 150 نفر در 24 واحد اتاق و سوییت، دو طبقه سالن پذیرایی و چندمنظوره با ظرفیت هزار نفر، یک طبقه سالن غذاخوری و رستوران، فروشگاه صنایع دستی، کافی شاپ، و پارکینگ است.

جهانشاهی در میان خبرگزاران اظهار داشت که از ویژگی های منحصر به فرد این هتل برخورداری از سیستم تصفیه فاضلاب حاصل از مصرف آب هتل و سیستم کنترل هوشمند است. وی اضافه کرد:

آب حاصل از تصفیه فاضلاب هتل برای مصارف کشاورزی، باغ داری و فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

با راه اندازی این هتل، زمینه اشتغال 25 نفر فراهم شده و صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش مقدار کارایی تجهیزات، ارتقای سطح ایمنی و رفاه میهمانان، ارتقای کیفیت سرویس دهی به میهمانان، انعطاف پذیری و سهولت کنترل در سیستم مدیریت هتل، کاهش نیروی انسانی و هزینه های مربوطه، از جمله ویژگی ها و قابلیت های این هتل است.

جهانشاهی با اشاره به اینکه تمامی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی هتل به صورت هوشمند با کنترل از راه دور، تحت شبکه در سراسر مجموعه قابل استفاده و کنترل است، یادآور شد:

استان سمنان دارای 228 مرکز اقامتی شامل 10 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، 65 اقامتگاه بوم گردی، 42 خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری، 14 کمپینگ و 44 رستوران بین راهی، 9 سفره خانه سنتی، 31 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی است. این واحدها در مجموع دارای 2 هزار و 900 تخت برای اقامت گردشگران است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان حجم کل سرمایه گذاری در این پروژه را 600 میلیارد ریال اظهار داشت.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "افتتاح نخستین هتل هوشمند در شهمیرزاد استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین هتل هوشمند در شهمیرزاد استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید