یک نماینده مجلس: از زنگنه شکایت می کنیم

به گزارش عینک بانوان، نماینده مردم خمینی شهر از تنظیم شکایت جمعی از نمایندگان علیه وزیر نفت برای ارسال به قوه قضائیه اطلاع داد.

یک نماینده مجلس: از زنگنه شکایت می کنیم

به گزارش عینک بانوان به نقل از فارس، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان متن شکایت علیه بیژن نامدار زنگنه به قوه قضائیه را تنظیم کردند که هفته آینده به دستگاه قضا ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این شکوائیه اقدامات وزیر نفت که موجب وارد آمدن ضرر و زیان به بیت المال شده آمده و از قوه قضائیه رسیدگی به این موارد درخواست شده است.

نماینده خمینی شهر در مجلس علت شکایت از زنگنه را اینگونه تشریح کرد ضرر و زیان های واردشده به کشور در قراردادهای نفتی IPC به ویژه با شرکت توتال که با وجود سوابق قبلی این شرکت در ارائه اطلاعات نفتی ایران به قطر، و انعقاد مجدد قرارداد وزارت نفت با شرکت مذکور که این بار نیز ضررهایی به کشور تحمیل شد ازجمله علت های شکایت است

ابطحی با بیان اینکه بیژن زنگنه با حذف کارت سوخت و احیای مجدد آن ضرر چند صدمیلیاردی به بیت المال وارد کرد، گفت: علاوه بر فعل ها و اقداماتی که منجر به ضرر و زیان به کشور شده، بعضی اقدامات آقای زنگنه که منجر به بروز فساد شده هم در شکوائیه نمایندگان مطرح و به آن پرداخته شده است؛ در این شکایت از قوه قضائیه خواسته شده تا به این موضوعات رسیدگی گردد.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به آنالیز طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت: شکایت موضوعی جدا از استیضاح است و اگر استیضاح زنگنه در مجلس رأی بیاورد و وزیر نفت از وزارت برکنار گردد نیز شکایت را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک نماینده مجلس: از زنگنه شکایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده مجلس: از زنگنه شکایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید