کاهش فوتی ها و مبتلایان به کرونا در مراکز توانبخشی

به گزارش عینک بانوان، تهران (پانا) - مدیرکل مراکز مراقبتی توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به واکسیناسیون مراکز توانبخشی شبانه روزی بهزیستی گفت با انجام واکسیناسیون در مراکز توانبخشی شبانه روزی، اندازه ابتلا و فوت به طور محسوس کاهش یافته است.

کاهش فوتی ها و مبتلایان به کرونا در مراکز توانبخشی

مصطفی سراج درباره آخرین آمار مربوط به واکسیناسیون مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: تعداد کل واکسیناسیون سالمندان و پرسنل مراکز سالمندان 18 هزار و 474 نفر یعنی قریب به 90 درصد سالمندان و پرسنل این مراکز است که واکسن را دریافت نموده اند. تعداد کل واکسیناسیون سایر گروه ها اعم از افراد دارای معلولیت و بیماران روانی مزمن 36 هزار و 579 نفر یعنی حدود 73 درصد، واکسیناسیون کلیه مراکز اعم از سالمندان و افراد دارای معلولیت 55053 نفر یعنی حدود 77 درصد و تعداد افرادی که دوز دوم واکسن را دریافت نموده اند هم 22 هزار و 645 نفر است.

مدیرکل مراکز مراقبتی توانبخشی سازمان بهزیستی اضافه کرد: بعضی مراکز توانبخشی حوزه ماموریت سه دانشگاه علوم پزشکی قزوین، سمنان و علوم پرشکی ایران در استان تهران، هنوز واکسن دوز اول را دریافت ننموده اند و این سازمان درخواست دارد این دانشگاه ها هم همچون سایر دانشگاه ها در فرآیند واکسیناسیون تسریع داشته باشند.

مدیرکل مراکز مراقبتی توانبخشی توضیح داد: مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فاز دوم واکسیناسیون عمومی به سالمندان و بیماران زمینه ای پُر ریسک 16 تا 64 سال اختصاص داده شده و اکنون بیش از 800 هزار نفر از افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید تحت پوشش سازمان در خانواده حضور دارند که عمدتا علاوه بر بیماری زمینه ای با محدودیت های متعددی مثل فرد دارای آسیب نخاعی بسترگرا و ... روبرو هستند. بنابراین انتظار داریم با توجه به ورود واکسن های ایرانی به چرخه واکسیناسیون و واردات نو، جامعه هدف سازمان در فاز دوم در اولویت قرار گیرد و مطابق اطلاعات و آماری که در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دادیم پیش بینی لازم صورت گیرد و ضرورت واکسیناسیون این گروه به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردد.

سراج توضیح داد: مدیریت و مهار پایدار بیماری در مراکز مراقبتی باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ارتباط مستقیمی با واکسیناسیون افراد نوی که در مراکز پذیرش و وارد می شوند دارد. نباید مورد غفلت قرار گیرد. این موضوع را گاهی در استانها می بینیم که مورد توجه قرار نمی گیرد. به طور مستمر اگر قرار است این کنترل پایدار باشد باید آمادگی لازم برای پوشش واکسیناسیون افراد نوی که وارد می شوند و عمدتا افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست موثر هستند، وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش فوتی ها و مبتلایان به کرونا در مراکز توانبخشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فوتی ها و مبتلایان به کرونا در مراکز توانبخشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید