کاخ سفید به دنبال کاهش نشست های خبری ترامپ به دلیل گاف های زیاد

به گزارش عینک بانوان، مقامات کاخ سفید در نظر دارند حضور رئیس جمهور آمریکا در نشست های خبری روزانه را به خاطر اظهارات اشتباهش، کاهش دهند.

کاخ سفید به دنبال کاهش نشست های خبری ترامپ به دلیل گاف های زیاد

به گزارش گروه بین الملل عینک بانوان، مقامات کاخ سفید در تلاش هستند حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست های خبری را کاهش دهند.

به نوشته روزنامه گاردین، به گفته چهار مقام دولتی و چند تن از جمهوری خواهان، در کاخ سفید گفت وگوهایی در زمینه تغییر شکل نشست های خبری روزانه در جریان است.

در حال حاضر، صحبت های ترامپ بخش اعظمی از این نشست های روزانه را که با محور شرح اقدامات دولت و شرایط آمریکا درخصوص شیوع ویروس انجام می گیرد، شامل می شود.

بیشتر مواقع، صحبت های ترامپ تا یک ساعت ادامه پیدا می کنند. بعضاً سخنان رئیس جمهور آمریکا با گاف ها و ادعاهای عجیبی همراه هستند و گاهی نیز این نشست ها به صحنه حملات ترامپ علیه مخالفان و رقبایش تبدیل می شوند.

در جدیدترین مورد از گاف های ترامپ در این نشست های خبری، او روز پنجشنبه پیشنهاد کرد تزریق مواد ضدعفونی کننده به بدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا و قرار دادن آن ها در معرض اشعه فرابنفش به عنوان راه درمان این بیماری در نظر گرفته شوند.

این پیشنهادات ترامپ سیل گسترده ای از نقدها و ابراز نگرانی های مقامات بهداشتی و سیاست مداران را به همراه داشت. تا آنجا که ترامپ در نشست خبری روز جمعه ناچار شد بگوید حرف هایش در حد شوخی بودند.

جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به توجیهات وی برای گاف های جدیدش گفت، سلامت مردم آمریکا موضوعی برای شوخی کردن نیست.

نکته جالب توجه در نشست خبری روز جمعه این بود که برای اولین بار جلسه پرسش و پاسخ ترامپ با عینک بانوان برگزار نشد.

اکنون مقامات کاخ سفید به این نتیجه رسیده اند که ترامپ باید تنها زمانی در مقابل دوربین ها حاضر شود که پیشرفت قابل توجهی در مهار ویروس کرونا اتفاق افتاده باشد.

آن ها پیشنهاد کرده اند ریاست این نشست های روزانه به مایک پنس معاون ترامپ یا مقامات وزارت بهداشت سپرده شود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاخ سفید به دنبال کاهش نشست های خبری ترامپ به دلیل گاف های زیاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید به دنبال کاهش نشست های خبری ترامپ به دلیل گاف های زیاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید