شرط شریعتمداری برای ورود دوباره آمریکا به برجام

به گزارش عینک بانوان، خبرنگاران:مدیر مسئول کیهان اعتقاد دارد دوران دیپلماسی که او التماسی می نامد گذشته است. ایران اسلامی باید برای ورود دوباره آمریکا به برجام شرط بگذارد و لغو همه تحریم ها شرط ورود آمریکا به برجام باشد، چه ترامپ رئیس جمهور گردد و چه بایدن

شرط شریعتمداری برای ورود دوباره آمریکا به برجام

به گزارش عینک بانوان،حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: یک جریان سیاسی که مسائل مالی کشور را به آمریکا و برجام گره زده و سفره مردم را هر روز کوچکتر از روز قبل نموده است، این روزها بار دیگر به انتخابات آمریکا دخیل بسته و آینده اقتصاد کشور را در پیروزی این یا آن نامزد ریاست جمهوری آمریکا جستجو می نماید.

وی خاطر نشان کرد: این جریان سیاسی که بعضی از مدعیان اصلاحات بدنه اصلی آن را تشکیل داده اند، ادعا می نماید اگر بایدن رئیس جمهور آینده آمریکا شود کفه برجام به نفع ایران سنگین خواهد شد و از اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران کاسته می شود !

شریعتمداری در ادامه گفت: این طیف برای ادعای خود هیچ دلیل، سند و حتی شاهد و قرینه قابل قبولی ارائه نمی نمایند و حدس و گمان های بی پایه و اساس را دستاویز ادعای خود نموده اند؛ این در حالی است که ترامپ و بایدن در تقابل خصمانه با ایران و از جمله در مورد برجام کمترین اختلاف نظری ندارند.

مدیر مسئول کیهان اضافه کرد: ترامپ با این انگیزه از برجام خارج شد که مدعی بود محدودیت صنایع موشکی و سرانجام دادن به حضور ایران در منطقه نیز باید در برجام گنجانده شود و بایدن اگرچه می گوید به برجام برمی شود اما تاکید هم می نماید که شرط بازگشت آمریکا به برجام، گنجاندن محدودیت صنایع موشکی و حضور ایران در منطقه و دست کشیدن از حمایت نیروهای مقاوت است، یعنی دقیقاً همان نظر و خواسته ترامپ. بنابراین معلوم نیست ادعای جریان سیاسی مورد اشاره از کدام آبشخور بیرون آمده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه گفت: مسئله امروز دنیا، بحران های چند جانبه ای است که آمریکا با آن روبروست و این کشور را که داعیه ابرقدرتی داشت را روی قوس نزول قرار داده است. شورش مردم علیه نژاد پرستی، آشوب های گسترده خیابانی که دخالت ارتش و برقراری حکومت نظامی در چند شهر و ایالت را به دنبال داشته است، احتمال جنگ داخلی، هجوم مردم برای خرید اسلحه و موادغذائی، ایجاد مانع در فروشگاه ها به منظور در امان ماندن از شورش ها و غارتگری ها، کسری بودجه بی سابقه، گسترش فقر و بیکاری، فراگیری کرونا و … دهها بحران دیگر، آینده سیاهی برای آمریکا رقم زده است.

شریعتمداری در ادامه گفت: دوران دیپلماسی التماسی و تحمیل فاجعه ناشی از آن گذشته است. ایران اسلامی باید برای ورود دوباره آمریکا به برجام شرط بگذارد و لغو همه تحریم ها شرط ورود آمریکا به برجام باشد، چه ترامپ رئیس جمهور شود و چه بایدن. از مجلس انقلابی انتظار می رود که دولت را ملزم کند تا بدون لغو همه تحریم ها به آمریکا اجازه ورود دوباره به برجام را ندهد. این حق قانونی ایران است که پایمالش نموده اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "شرط شریعتمداری برای ورود دوباره آمریکا به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط شریعتمداری برای ورود دوباره آمریکا به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید