چگونه اشتهای خود را افزایش دهیم

به گزارش عینک بانوان، چگونه اشتهای خود را به طور طبیعی افزایش دهم؟ آیا این سئوال به طور مداوم فکر شما را به خود مشغول ساخته است؟ اگر بله، در این صورت راه های انجام این کار را که در این مقاله آورده شده به شما تا حد زیادی یاری خواهند کرد.

چگونه اشتهای خود را افزایش دهیم

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

چگونه اشتهای خود را به طور طبیعی افزایش دهم؟ آیا این سئوال به طور مداوم فکر شما را به خود مشغول ساخته است؟ اگر بله، در این صورت راه های انجام این کار را که در این مقاله آورده شده به شما تا حد زیادی یاری خواهند کرد.

افزایش اشتهای خوردن مواد غذایی برای کسانی که آرزوی افزایش وزن و یا حفظ وزن خود را در طول دوره بیماری دارند، بسیار لازم است. با حفظ یک شیوه زندگی خوب و پیروی از قواعد صحیح غذا خوردن، می توانید اشتهای خود را در طول یک دوره زمانی به طور طبیعی افزایش دهید. با خواندن توصیه هایی که در پاراگراف های پیش رو آورده شده است، می توانید از آنها جهت افزایش اشتهای خود یاری بگیرید.

راه های افزایش اشتها

مناسب ترین راه افزایش اشتها تنظیم و پیروی از یک برنامه زمان بندی شده برای خوردن غذا است. شما بایستی به طور کامل از کارهای اشتباهی همانند نخوردن هیچگونه ماده غذایی برای مدت زمان طولانی و یا خوردن بیش از حد غذا در یک زمان معلوم خودداری کنید. می توانید بجای صرف یک وعده غذایی حجیم و بزرگ، چند وعده غذایی مختصر را خورده تا اشتهای خود را افزایش دهید. اندازه غذایی که هر روز صرف می کنید هم در کوشش برای افزایش اشتهای تان دارای اهمیت است. کاری که می توانید انجام دهید این است که اندازه غذای مصرفی خود را به آرامی و به طور پیوسته افزایش دهید و این کار به شما در افزایش میل به خوردن یاری خواهد نمود. طبق گفته و دیدگاه چندین متخصص امر تغذیه، وارد نمودن مواد غذایی حاوی پروتئین به رژیم غذایی روزانه خود قطعاً می تواند به شما در افزایش اشتهای خود به خوردن یاری نماید. خوردن غذاهایی که دوست دارید بعلاوه می تواند راهی مؤثر در جهت غلبه بر اشتهای از دست رفته تان باشد. مصرف مواد غذایی که اندازه نسبتاً زیادی از کالری بدن را تأمین می کنند هم احتمالاً به شما یاری می کند. به خاطر داشته باشید که تمام کوشش خود را کرده غذاهای سالم مصرف کرده به خوردن فست فود روی نیاورید.

مصرف گیاهان و مکمل های طبیعی مانند زنجبیل، میخک، سیر، چای سبز، هل و فلفل می تواند به این امر یاری کند. قاشقک (skullcap) و گاوزبان اروپایی هم گیاهانی هستند که می توانند یاری کنند. از دست دادن اشتها می تواند به دلیل عوارض جانبی بوجود آمده در درمان سرطان در بسیاری از افراد باشد. پزشکان و متخصصین تغذیه ممکن است به بیماران مبتلا به سرطان مصرف بعضی داروهایی که می توانند به اسم محرک های سریع اشتها عمل کنند را توصیه کنند. ترکیباتی مانند روغن زیتون، کره بادام زمینی و روغن کانولا بعلاوه می توانند به منظور تحریک اشتها به وسیله پزشکان توصیه به مصرف شوند.

ریشه زنجبیل و شنبلیله به اسم محرک های اشتها شناخته شده اند که برای بچه ها ایده آل می باشند. اشتباه دیگری که به وسیله افراد انجام می گردد، نوشیدن اندازه زیادی آب در بین صرف وعده های غذایی است. با این کار، به این افراد احساس سیری موقت دست می دهد. فرد بایستی از نوشید آب بیش از حد تا زمان تمام شدن غذای خود اجتناب کند. همین امر برای نوشیدنی های گازدار هم صادق است. از نوشیدن بیش از حد نوشابه قبل و در طول صرف وعده های غذایی خودداری کنید، به این دلیل که هرگز نمی توانند جایگزینی برای مواد غذایی با کیفیت باشند. از خوردن مواد غذایی که حاوی اندازه بسیار زیاد فیبر می باشند هم بایستی خودداری گردد.

ورزش مناسب و کافی به منظور بیشترین بهره برداری از غذای خورده شده یک ضرورت است. ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن آهسته، دو و پیاده روی می توانند به افزایش قدرت بدنی و افزایش اشتها برای صرف غذا یاری کنند.

به منظور درمان این شرایط از یک متخصص تغذیه یاری بخواهید، به این دلیل که تنها اوست که می تواند دلیل پایین بودن اشتهای شما را تشخیص داده و درمان مناسب را تجویز نماید. برای بهتر کردن شرایط خود به طور غیر معین و بی هدف به خوردن مبادرت نکنید و تنها برای چند روز ورزش ننمایید.

منبع: راسخون

به "چگونه اشتهای خود را افزایش دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اشتهای خود را افزایش دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید