وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی در بعضی مناطق کشور

به گزارش عینک بانوان، سازمان هواشناسی با صدور هشداری از وزش باد شدید و گرد و خاک و فعالیت سامانه بارشی در بعضی مناطق کشور طی امروز و فردا (29 و 30 اسفند) اطلاع داد.

وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی در بعضی مناطق کشور

به گزارش عینک بانوان، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از عصر امروز (29 اسفند) و طی فردا (30 اسفند) در نیمه شرقی کرمان، شمال و شرق اصفهان، شرق یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، قم، جنوب و شرق سمنان و جنوب تهران وزش باد شدید - 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت - و در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد خیلی شدید با احتمال گرد و خاک - به صورت محلی 55 تا 75 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال کاهش دید، احتمال کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب شرق کشور، احتمال بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، احتمال آسیب به تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه های ساختمانی وجود دارد.

این سازمان در ادامه هشدار خود توصیه نموده است که سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی محکم شوند و در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره احتیاط گردد.

احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، لغو پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدرها، انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از تاسیسات و محصولات کشاورزی و سایر اقدامات پیشگیرانه از جمله دیگر توصیه های سازمان هواشناسی است.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در کشور طی امروز و فردا (29 و 30 اسفند) خبر داده است.

بر این اساس در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، کاهش دما و وزش باد به نسبت شدید، احتمال تگرگ و در ارتفاعات رگبار برف وجود دارد.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که افزایش حجم روان آب و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده ها و کاهش دید در مناطق کوهستانی وجود دارد. از این رو در سفرهای برون شهری به ویژه مناطق کوهستانی احتیاط گردد.

آمادگی تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابه جایی عشایر از جمله دیگر توصیه های هواشناسی است.

منبع: جام جم آنلاین

به "وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی در بعضی مناطق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی در بعضی مناطق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید