واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم ایلام به بخش خصوصی

به گزارش عینک بانوان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم واقع در شهرستان مهران به بخش خصوصی اطلاع داد.

واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم ایلام به بخش خصوصی

به گزارش عینک بانوان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده گفت: بر اساس سیاست های جدید دولت یازدهم در مورد توسعه مشارکت بخش خصوصی به وسیله ماده 27 مبنی بر واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی و با پیگیری های اجرا شده، مراحل واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم طی می گردد.

او اضافه کرد: این قلعه ظرفیت بسیار بالایی برای تبدیل به مکان گردشگری دارد و با سرمایه گذاری در بخش گردشگری تاریخی و فرهنگی می توانیم بخشی از نیازهای شهرستان را در حوزه اقتصاد و اشتغال رفع کنیم. همچنین با ورود آثار تاریخی گذشته به زندگی روزمره، مهمترین گام به منظور حفظ و صیانت از این آثار تاریخی ارزشمند را برداریم.

شنبه زاده با بیان اینکه با واگذاری این اماکن تاریخی به بخش خصوصی، نگهداری، مرمت و احیای این ابنیه با سهولت بیشتری انجام می گردد، توضیح داد: بخش خصوصی با حفظ فضای تاریخی و اصلی بنا می تواند از این اماکن به عنوان محل های گردشگری و اقامتی کوتاه مدت برای افراد و گروه های گردشگر استفاده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: بناهای تاریخی به وسیله مزایده عمومی به شرکت هایی که شرایط لازم را داشته باشند و به شکل بلندمدت 15 تا 20 ساله واگذار می شوند.

او اضافه کرد: این شرکت ها با نصب تاسیسات و تجهیزات رفاهی و اقامتی می توانند از فضاهای تاریخی نگهداری و حراست نموده و با پذیرش گردشگران درآمدزایی نمایند.

شنبه زاده توضیح داد: این قلعه که در سال 1326 هجری قمری به دستور غلامرضا خان ابوقداره آخرین والی ایلام ساخته شده، در 22 تیر 1397 با شماره ثبت 2743 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

منبع: میراث آریا

به "واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم ایلام به بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری قلعه تاریخی کنجانچم ایلام به بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید