نوسان منفی در مثبت شاخص کل ، بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام

به گزارش عینک بانوان، شاخص کل بازار سهام با شروع معاملات تحت تاثیر بهبود تقاضا حدود 6 هزار واحد رشد کرد اما در ادامه فرایند معاملات امروز بازار سهام عرضه در برخی نمادهای شاخص ساز بیشتر شد و شاخص کل فرایند نزولی پیدا کرد و در نهایت با ریزش حدودا 3 هزار واحدی به کار خود سرانجام داد.

نوسان منفی در مثبت شاخص کل ، بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام

در حالی که روز ابتدایی هفته فرایند شاخص کل بازار سهام به دلیل کاهش قیمت دلار نزولی بود اما امروز طرف تقاضا در بازار سهام بهبود پیدا کرد و هر چند شاخص کل بازار سهام فرایندی نزولی داشت اما این ریزش بسیار جزئی بود.

افزایش قیمت های جهانی، افزایش قیمت دلار و همچنین خبر ساخت واکسن کرونا از دلایل بهبود فرایند بازار سهام بود و برخی از کارشناسان معتقدند دوره اصلاح بازار سهام در این هفته تمام می شود اما برخی از کارشناسان نیز معتقدند فعلا نمی شود بازار سهام را پیش بینی کرد.

در جریان معاملات امروز نمادهای کگل، کچاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند و همچنین نمادهای وامید، جم و شتران نیز بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام گذاشتند.

از طرفی هم نماد شستا هنوز متوقف است و به گفته کارشناسان به نظر می رسد با بازگشایی شستا فرایند بازار سهام دوباره نزولی شود.

همچنین در جریان معاملات دیروز قانون ممنوعیت نوسان گیری روزانه لغو شد و به نظر می رسد این قانون می تواند در کنترل عرضه کمک کننده باشد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه اختصاصی بورس عینک بانوان بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "نوسان منفی در مثبت شاخص کل ، بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسان منفی در مثبت شاخص کل ، بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید