مصر، دفتر گاردین را بست و به نیویورک تایمز اخطار نهایی داد

به گزارش عینک بانوان، فارس نوشت: دولت مصر دفتر روزنامه انگلیسی گاردین در این کشور را به دلیل آنچه انتشار اخبار کذب درباره شمار بالای مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خواند تعطیل کرد و به روزنامه نیویورک تایمز هم در این باره هشدار داد.

مصر، دفتر گاردین را بست و به نیویورک تایمز اخطار نهایی داد

کمیته اطلاعات رسانه در مصر امروز سه شنبه تصمیم گرفت دفتر روزنامه انگلیسی گاردین را در مصر ببندد و مجوز این دفتر را پس بگیرد.

این کمیته همچنین در بیانیه ای خبری تصمیم گرفت به خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز هم هشدار نهایی بدهد تا در اخباری که درباره مصر منتشر می نماید به منابع رسمی رجوع نموده و قوانین حرفه ای را رعایت کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کمیته اطلاعات مصر تأیید کرد که این دو روزنامه در خبرهایی که با موضوع ویروس کرونا در مصر منتشر می گردد به قوانین حرفه ای پایبند نبودند و به منابع ناموثق، اعتماد می کردند و با منابع رسمی و مقامات رسمی معتبر ارتباط برقرار نمی کردند.

این کمیته تاکید نمود که آنچه رخ داده است انتشار اخبار گمراه کننده در خصوص مصر و اشتباه و توهین عمدی به مصر از هر نظر بوده است که این کار بارها و بارها توسط دو روزنامه به ویژه گاردین تکرار شده است.

این کمیته از تمام عینک بانوان رسانه های خارجی خواسته است تا با توجه به شرایط فعلی که به دلیل تأثیر ویروس کرونا بسیار پرتنش است، حرفه ای عمل نموده و به آنالیز دقیق متعهد شوند.

وزارت بهداشت مصر دوشنبه شب با انتشار بیانیه ای گزارش گاردین درباره ابتلای 19 هزار مصری به ویروس کرونا را تکذیب کرد. گاردین به نقل از کسانی که آنان را متخصصان داخلی دانشگاه تورنتو کانادا نامید، شمار مبتلایان واقعی به کرونا در مصر را 19 هزار و 310 مورد گفت.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم روز دوشنبه ادعا کرد که مصر منشأ نخست شیوع ویروس کرونا در آمریکا بوده است.

وزارت بهداشت مصر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را تا روز دوشنبه 166 نفر گفت که گفت که از میان آنها تا به امروز سه نفر جان باختند.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "مصر، دفتر گاردین را بست و به نیویورک تایمز اخطار نهایی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر، دفتر گاردین را بست و به نیویورک تایمز اخطار نهایی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید