غذایی که عاشقان زیادی دارد

به گزارش عینک بانوان، قرمه سبزی همواره از آن غذاهایی است که هرکسی ادعا می نماید بهترین نوعش را درست می نماید.

غذایی که عاشقان زیادی دارد

به گزارش عینک بانوان، طرز تهیه این غذای خوشمزه ایرانی را در زیر بخوانید.

نسبت دقیق سبزی ها در قرمه سبزی

مهم ترین قسمت این فوت و فن سبزی قرمه سبزی است که نسبت آن باید دقیق باشد:

تره: 400 گرم

گشنیز: 200 گرم تا 150 گرم

جعفری: 300 گرم

شنبلیه: 50 گرم

برگ چغندر یا اسفناج: 200 گرم

پیازچه: 50 گرم

نکته مهم: سبزی ها نه باید درشت خرد شوند نه ریز؛ کاملا متوسط

نکته مهم: هنگام سرخ کردن سبزی قرمه سبزی، ابتدا اجازه دهید تا سبزی آب بیندازد و وقتی آب آن گرفته شد روغن را اضافه کنید و بین 10 تا 15 دقیقه تفت دهید.

انتخاب دقیق گوشت

گوشت قرمه سبزی باید تکه ای باشد؛ بنابراین از گوشت چرخ نموده اصلا استفاده نکنید. اگر از گوشت گوسفندی و استخوان دار بهره ببرید، قرمه سبزی خوشمزه تر می گردد و سعی کنید گوشت قرمه سبزی را در اندازه عظیم خرد کنید. گوشت قرمه سبزی باید با حرارت کم و پیاز فراوان در مدت طولانی حدود 15 تا 20 دقیقه کاملاً سرخ و اصطلاحاً قرمه گردد.

نکته مهم: سبزی قرمه را می توان همراه با اضافه نمودن آب به خورشت اضافه نمود؛ اما برای اینکه خاصیت و طعم سبزی بهتر حفظ گردد، بهتر است بعد از یک الی 2 ساعت از اضافه نمودن گوشت و لوبیا به خورشت سبزی اضافه کنید.

چقدر لوبیا بریزیم؟

یکی دیگر از مهم ترین قسمت های قرمه سبزی، لوبیا است. لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و تازه آن است، لوبیاهایی است که می توان در قرمه سبزی استفاده کرد. استفاده از این لوبیاها کاملا سلیقه ای است و بهتر است لوبیا چیتی و قرمز را از قبل خیس کنید تا نفخ آن گرفته گردد. لوبیای سوم که تازه است، لوبیای درشتی است که در قرمه سبزی بسیار خوشمزه می گردد. مقدار لوبیایی هم که ریخته می گردد نه باید خیلی کم باشد نه خیلی زیاد.

جا افتادن قرمه سبزی

پخت کامل قرمه سبزی حداقل 5 ساعت زمان می برد اما اگر از زودپز بهره ببرید، می توانید همه مواد را باهم بریزید و 2 ساعت زمان کافی است تا یک قرمه سبزی عالی و جا افتاده درست کنید.

نکته مهم: لیمو عمانی را حتما قبل از ریختن در خورشت، با چنگال سوراخ و در آب جوش قرار دهید تا تلخی آن گرفته گردد.

رب اضافه نکنید

در برخی مناطق به خورش قرمه سبزی رب گوجه فرنگی اضافه می گردد؛ اما این کار توصیه نمی گردد، زیرا طعم رب گوجه فرنگی باقی مزه ها را تحت الشعاع قرار داده و از بین می برد.

منبع: ایرنازندگی

منبع: جام جم آنلاین

به "غذایی که عاشقان زیادی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذایی که عاشقان زیادی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید