شیوه نامه برگزاری دفاعیات و پروپزال های دانشجویان اعلام شد

به گزارش عینک بانوان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: شیوه نامه برگزاری دفاعیات و پروپزال ها برای دفاع در بستر مجازی تنظیم و ارائه شد.

شیوه نامه برگزاری دفاعیات و پروپزال های دانشجویان اعلام شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی عینک بانوان به نقل از دانشگاه تربیت مدرس ، یعقوب فتح اللهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس درباره نخستین دفاع مجازی رساله دکتری دانشگاه گفت: آیین نامه و شیوه نامه برگزاری دفاعیات و تمام فعالیت های پژوهشی از جمله دفاع از پروپزال، گزارش های شش ماهه دانشجویان، گزارش های سه ماهه دانشجویان و پیش دفاع مقطع دکتری در شرایط فعلی به صورت مجازی برقرار است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از رویه ها، روال ها، قانون و مقررات قبلی تغییر نکرده، بلکه تنها شیوه برگزاری دفاعیه تغییر پیدا کرده و از حالت واقعی و حضوری به حالت مجازی تبدیل شده است افزود: شیوه کار به این گونه است که در یک بستر اینترنتی دانشجو در هر مکانی که هست پس از طی مراحل مقدماتی کسب مجوزِ دفاع و با تایید استاد راهنما همان روالی که در عالم واقعیت وجود دارد را در عالم مجازی انجام دهد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: ما آیین نامه این کار را ابلاغ کردیم و در این هفته موارد و مصادیق آن معین می شود. اگر شخصی قصد داشته باشد در این خصوص اقدام کند و رساله خود را در بستر مجازی ارائه دهد از روز شنبه می تواند نسبت به کارهای ارائه خود اقدام کند.

وی با ارزیابی از شرایط آموزش مجازی در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه تربیت مدرس گفت: در دانشگاه تربیت مدرس که از شرایط آن مطلع هستم تقریبا همه اعضای هیئت علمی ما که در ترم جاری کلاس داشتند، فعالیت های آموزشی خود را در بستر مجازی تدوین کرده و با دانشجویانشان کار کردند.

فتح اللهی در تشریح برنامه های پژوهشی دانشگاه گفت: همچنین تلاش شد در حوزه پژوهش آیین نامه ها و مقررات را تدوین و به گروه های آموزشی ارائه شود که طبق آن نیز پیش بروند. دانشگاه هایی که در زمینه آموزش مجازی آمادگی بیشتری داشتند، بهتر توانستند شرایط را مدیریت کنند و دانشگاه هایی که آمادگی نداشتند به تدریج این کار را انجام دادند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه درباره مسائل موجود در زمینه اینترنت گفت: تقریبا در تابستان سال گذشته در زمان احداث زیرگذر گیشا مشکل اینترنت وجود داشت، اما اکنون دیگر مشکل خاصی نیست، زیرا کار زیرگذر در تابستان تمام شد و مسائل اینترنت ماهم برطرف شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تاثیرگذاری آموزش مجازی گفت: این مساله باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، فعلا نمی توان حرفی زد. اکنون که در این شرایط مجازی هستیم، باید مزایا و معایب این گونه سیستم آموزشی را بسنجیم، نه در شرایطی که می توانیم در عالم واقعی کار کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: مسلما هیچ روشی جای عالم واقعی را نمی گیرد و رابطه رو در روی استاد و شاگرد و شاگردان با هم اهمیت خاص خود را دارد. اکنون این شرایط ایجاد شده است و نباید آن را با عالم واقعی مقایسه کنیم و باید آن را با خودش در شرایط فوق العاده مقایسه کنیم. این روش باید مورد بررسی قرار بگیرد و از دانشجویان و اعضای هیئت علمی و ذی نفعان نظرسنجی شود، تا با یک روش سیستماتیک علمی به پاسخ درباره کارکرد آن برسیم و بدانیم تا چه اندازه موثر بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شیوه نامه برگزاری دفاعیات و پروپزال های دانشجویان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه برگزاری دفاعیات و پروپزال های دانشجویان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید