رهایی از دردسر 15ساله

به گزارش عینک بانوان، کوشش و پیگیری شورایاران محله جوادیه برای راه اندازی مجدد تنها باجه بلیت فروشی آن نتیجه داد و از این پس شهروندان برای تهیه یا شارژ بلیت اتوبوس و مترو دغدغه ای ندارند.

رهایی از دردسر 15ساله

عینک بانوان ـ رضانیکنام: سال ها پیش باجه بلیت فروشی خیابان 20متری محله جوادیه تعطیل و از آن به بعد دردسر شهروندان برای تهیه بلیت اتوبوس بیشتر شد. اهالی به ناچار به باجه های فروش بلیت محله های دیگر مثل میدان راه آهن مراجعه می کردند که انرژی و وقت زیادی از آنها می گرفت. این کمبود و نارضایتی مردم مدت زیادی طول کشید تا اینکه با پیگیری شورایاران محله جوادیه، این باجه بلیت فروشی پس از گذشت 15 سال دوباره راه اندازی شد. البته با این تفاوت که به جای بلیت، اهالی می توانند کارت بلیت خریداری یا شارژ نمایند.

اکبر مقدم دبیرشورایاری محله جوادیه در این باره می گوید: محله جوادیه مثل سابق کم جمعیت و کوچک نیست. به دلیل تعداد خطوط اتوبوسرانی و راه اندازی ایستگاه مترو، ساکنان محله جوادیه بیش از پیش به باجه فروش بلیت احتیاج داشتند. بنابراین راه اندازی باجه بلیت فروشی به عنوان خواسته مهم اهالی پیگیری شد.

مقدم ادامه می دهد: از آنجا که شورایاران برخاسته از مردم هستند و از نزدیک مشکل آنها را حس می نمایند، تصمیم گرفتند یکی از اولویت های اساسی هم محله ای ها را در حوزه حمل ونقل و ترافیک پیگیری و برطرف نمایند. بر این اساس مکاتباتی با معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری منطقه 16 و مسئولان سامانه4 اتوبوسرانی انجام شد و آنها در جریان این خواسته قرار گرفتند. ضمن اینکه استشهادیه محلی با امضای تعداد زیادی از شهروندان و کاسبان تهیه شد.

معتمد محله جوادیه می افزاید: در این استشهادیه محلی، مردم به دردسرهای نبود باجه بلیت فروشی اشاره کردند. همچنین از مسئولان مربوطه خواسته شد تا تنها باجه بلیت فروشی محله جوادیه را دوباره فعال نمایند.

او در پایان از مساعدت و همکاری مدیریت شهری منطقه 16، به ویژه مدیران اتوبوسرانی سامانه4 قدردانی می نماید و می گوید: اکنون که خطوط اتوبوس های تندرو و مترو از محله جوادیه می گذرد، مسلماً استفاده مردم از ناوگان حمل ونقل عمومی بیشتر شده، در نتیجه مسئولان تصمیم گرفتند تا خواسته اهالی را هرچه سریع تر اجابت نمایند.

هوشنگ کریمی، رئیس اداره اتوبوسرانی سامانه4 تندرو در این زمینه می گوید: 15سال پیش باجه بلیت فروشی محله جوادیه به دلیل مسائل مالی تعطیل شد. آن موقع این باجه بلیت فروشی مشتری کمی داشت و دایر بودن آن فقط ضررو زیان داشت. اکنون شورایاران محله جوادیه عقیده دارند که راه اندازی مجدد باجه بلیت فروشی در خیابان 20متری جوادیه با استقبال شهروندان روبرو خواهد شد و برخلاف گذشته صرفه مالی دارد.

کریمی ادامه می دهد: با ایجاد چند ایستگاه مترو و اتوبوس راه اندازی باجه فروش بلیت درجوادیه ضروری به نظر می رسید که پس از پیگیری ها راه اندازی شد تا شهروندان ساکنان جوادیه، احتیاجهای شان را در محل زندگی خود برآورده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "رهایی از دردسر 15ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهایی از دردسر 15ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید