خرده فروشان مواد در هر محله یک تهدید برای فرزندانمان

به گزارش عینک بانوان، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: وجود پاتوق استعمال مواد یا خرده فروشان در محله ای که در آن زندگی می کنیم یک تهدید جدی برای امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما و فرزندانمان است.

خرده فروشان مواد در هر محله یک تهدید برای فرزندانمان

به گزارش خبرنگار از ، سرهنگ محمدرضا فداء، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان به همراه چند نفر از فرماندهان و روسای فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان در حاشیه بازدید از بازار عظیم و میدان شهداء شهر کرمان گفت: توجه به مطالبات مردم در جهت تامین امنیت پایدار و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای تأمین آرامش شهروندان با حداکثر توان و امکانات، در دستور کار پلیس کرمان واقع شده است.

او توضیح داد: به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و بروز هرگونه اقدام مجرمانه، پلیس اقدامات پیشگیرانه خود را افزایش داده و با حضور فیزیکی و استقرار در مکان های آسیب پذیر و جرم خیز و نیز افزایش گشت های خودرویی و پیاده، آمادگی برخورد با هر نوع بی نظمی را دارد.

سرهنگ فداء گفت: تعامل و همکاری میان پلیس و اصناف لازمه پیشبرد اهداف انتظامی جهت ایجاد امنیت پایدار در بازار است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان پیشگیری را بسیار مهم دانست و گفت: اصناف می توانند با شناسایی و معرفی افراد مجرم و مشکوک، پلیس را در کشف و پیشگیری از وقوع جرائم یاری نمایند.

سرهنگ فداء اضافه نمود: جمع آوری و یاری به معتادان یکی از اقدامات پلیس جهت ایجاد امنیت و آرامش برای مردم است و قطعا مأموران انتظامی در راه رسیدن به این هدف با جدیت و رافت از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

او با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه سلامت و امنیت، گفت: انضباط پذیری و قانون مداری می بایست در فرهنگ عمومی جامعه نهادینه گردد که به همین دلیل مشاوران و مددکاران کلانتری های شهر کرمان با هدف مطلع سازی همه اقشار جامعه خصوصا نوجوانان و جوانان نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی در تلاشند.

سرهنگ فداء با اشاره به نقش تأثیرگذار خانواده در شکل گیری شخصیت بچه ها و لزوم ایفای وظایف والدین در ترویج ارزش های اسلامی و ملی نسبت به هنجار های جامعه تاکید نمود و گفت: وقتی خانواده نقش خود در تربیت فرزندان را به درستی انجام دهد نیروی انتظامی مسئولیت دارد و باید حافظ این امنیت باشد و آسایش خاطر را در جامعه حفظ و نگهداری کند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: آنالیز ها نشان می دهد افراد معتاد در بسیاری از جرائم و آسیب ها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند پس باید به این نکته توجه کنیم که وجود پاتوق استعمال مواد یا خرده فروشان در محله ای که در آن زندگی می کنیم یک تهدید جدی برای امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما و فرزندانمان است که نباید به آن بی تفاوت باشیم و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خرده فروشان مواد در هر محله یک تهدید برای فرزندانمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرده فروشان مواد در هر محله یک تهدید برای فرزندانمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید