تیم فوتبال جوانان ایران؛ مظلومی که از یاد رفته و محله ای که برو و بیا شده است

به گزارش عینک بانوان، تیم فوتبال جوانان ایران چندی است که به محله برو و بیای مربیان تبدیل شده و همانند سایر تیم ها -به جز بزرگسالان - توجه چندانی به آن نمی گردد.

تیم فوتبال جوانان ایران؛ مظلومی که از یاد رفته و محله ای که برو و بیا شده است

به گزارش خبرنگار ورزشی عینک بانوان، چندی پیش پرویز مظلومی با وجود نقدها زیادی که وارد بود راهنمایی تیم فوتبال جوانان ایران را برعهده گرفت ولی هنوز نیامده با این تیم خداحافظی کرد و سرپرست استقلال شد.

مظلومی دلیل جدایی از تیم جوانان را یاری به استقلال دانست و این تصمیم را به دورانی که منصور پورحیدری نیز از راهنمایی تیم ملی انصراف داد و به استقلال برگشت هم تشبیه کرد؛ زمانی که مرحوم پورحیدری تیم ملی ایران را قهرمان بازی های آسیایی کرد و با کاری تمام شده به تیم محبوبش استقلال بازگشت ولی مظلومی تنها با برگزاری چند جلسه تمرین تیم جوانان، به استقلال بازگشت.

پیش تر نیز راهنمایی تیم جوانان بعد از مدت ها بلاتکلیفی به سید اکبر پورموسوی سپرده شده بود اما او نیز بعد از چند ماه فعالیت با پیشنهاداتی از تیم های لیگ رجحان روبه رو شد و ترجیح داد چمدانش را ببندد و پس از مدتی در مسابقات باشگاهی راهنمایی پارس جنوبی را برعهده بگیرد.

به نظر باید مشکل اصلی را از جای دیگری دنبال کرد، آنجایی که به این افراد به راحتی اجازه می دهد هر زمان که پیشنهادی داشتند ساز جدایی سر بدهند و غزل خداحافظی از اردوی جوانان را بخوانند.

حقیقت این است که فدراسیون فوتبال آنطور که باید توجه ای به تیم های پایه ندارد و قراردادهای عوامل در این تیم ها یا اصلا نوشته نمی گردد یا طوری تنظیم می گردد که نمی توان روی دوام آن خیلی حساب باز کرد! به نوعی می توان گفت شاید فدراسیون چشم انداز خاصی برای تیم هایی به غیر از تیم ملی بزرگسالان نداشته باشد که هر کدام از تیم ها طبق برنامه ای تعیین و با نفراتی ثابت کارشان را پیش ببرند.

این موضوع را بارها در تیم های امید، نوجوانان و تیم های فوتسال و بانوان فوتبال دیده ایم که عموماً هزینه ای برای آنها نمی گردد و آنها همواره از فدراسیون طلبکار هستند. بسیاری از افرادی که در این تیم ها هستند مدت هاست که بدون پول کار می نمایند و ریالی دریافت نکرده اند. (بعضی از این نفرات یک سال و بعضی دیگر یک سال و نیم است که پولی نگرفته اند.) موضوع محمد خاکپور با تیم امید ایران را به یاد داریم که بدون قرارداد مدت ها کار بود و در نهایت عدم حمایت لازم و دیگر مسائل باعث شد این تیم هم راه به جایی نبرد.

از این دست اتفاقات در فوتبال ایران به امری معمول تبدیل شده و باید از مسئولان فدراسیون فوتبال سوال کرد که کمیته های آموزش، فنی و جوانان در فدراسیون دنیای چه اهدافی را با چه برنامه هایی دنبال می نمایند که یک تیم مهم پایه مثل تیم جوانان به این راحتی بین مربیان پاسکاری می گردد؟ آیا این تغییرات پیاپی بازیکنان این رده را دلسرد و فوتبال ایران را متضرر نمی کند؟

فدراسیون فوتبال ایران بیش از هزار مربی در سطح A آسیا دارد ولی آیا در بین این افراد هیچ گزینه مناسبی برای سپردن تیم جوانان حداقل برای یکی دو سال نیست؟ کشورهای عربی و شرق آسیا سخت در حال کار و تدوین و اجرای برنامه برای رده های پایه هستند ولی در فوتبال ایران رده های پایه بدون قرارداد، پول، بودجه، برنامه و ثبات فقط هستند که باشند!

شاید بهتر است بگوییم که به جز تیم فوتبال بزرگسالان، سایر تیم های تحت نظارت فدراسیون از جمله تیم فوتبال جوانان ایران؛ مظلومی است که از یاد رفته و محله ای است که برو و بیا شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی عینک بانوان بخوانید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تیم فوتبال جوانان ایران؛ مظلومی که از یاد رفته و محله ای که برو و بیا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم فوتبال جوانان ایران؛ مظلومی که از یاد رفته و محله ای که برو و بیا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید