تصاویر ماکروی دیدنی از قارچ های جنگلی سحرآمیز

به گزارش عینک بانوان، خبرنگاران: وقتی در جنگل راه می روید، احتمالا قارچ هایی با کلاهک های قهوه ای و خزه های سبز می بینید، حتی شاید یک گوزن هم ببینید. اما یک دنیای کوچک پنهان هم وجود دارد که چشم انسان نمی تواند به راحتی آن را ببینید و این دنیا واقعا فریبنده و سحرآمیز است.

تصاویر ماکروی دیدنی از قارچ های جنگلی سحرآمیز

جنگل برای آلیسون پولاک چیزی بیش از قدم زدن و استراحت کردن است. از آنجا که او علاقه عمیقی به قارچ ها و کپک های مخاطی پلاسمودیومی دارد، سوژه های عکاسی اش غالبا به اندازه یکی دو میلیمتر هستند. اما همانطور که در اینجا می بینید، آثارش به شدت خیره کننده اند.

آلیسون همیشه مجذوب طبیعت بوده و سال هاست که به عکاسی ماکرو علاقه مند شده، اما اشتیاقش به عکاسی از قارچ ها و کپک های مخاطی پلاسمودیومی حدود دو سال است که ایجاد شده است. این موجودات زنده کوچک وقتی باران می بارد در سراسر جنگل ظاهر می شوند، اما آنقدر کوچک هستند که نمی توانید آن ها را ببیند. هدف آلیسون فاش کردن زیبایی و جادوی آن هاست.

آلیسون می گوید بیش از هرچیز تنوع رنگ، اندازه، شکل و بافت قارچ ها و کپک های مخاطی پلاسمودیومی است که او را هیجان زده می کند. او عاشق قارچ های ریزی است که نمی توان آن ها را با چشم غیرمسلح دید. وقتی در جنگل راه می روید، زیبایی درست زیر پایتان قرار گرفته است.

قبلا تصور می شد که کپک های مخاطی پلاسمودیومی بخشی از قلمروی قارچ ها باشند. چون آن ها هم ویژگی های قارچ ها را دارند و هم آمیب ها و اکنون جزء آغازیان به حساب می آیند. آلیسون در ماه های بارانی شمال کالیفرنیا چند روز در هفته به جنگل می رود و بیشتر روز را در آنجا می گذراند. او به دنبال نقاط رنگی در جنگل و روی کنده های پوسیده درختان می گردد و سپس از آن ها عکاسی می کند.

منبع: boredpanda

منبع: برترین ها

به "تصاویر ماکروی دیدنی از قارچ های جنگلی سحرآمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ماکروی دیدنی از قارچ های جنگلی سحرآمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید