ترامپ مجددا خواهان اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد

به گزارش عینک بانوان، رئیس جمهور آمریکا که از خردادماه تا به امروز در مقابل خشونت پلیس این کشور علیه معترضان سکوت پیشه نموده و از پلیس جانبداری نموده بود، از شب گذشته تا به امروز دوبار خواهان اعدام افرادی شده که پلیس آمریکا را هدف قرار می دهند.

ترامپ مجددا خواهان اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد

به گزارش عینک بانوان به نقل از خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که از زمان شروع اعتراضات سراسری در ایالات متحده به خشونت و تبعیض نژادی پلیس آمریکا، معترضان را با القابی چون اغتشاشگر خطاب نموده بود و خواهان سرکوب اعتراضات شده بود، برای دومین بار از شب گذشته تا به امروز، خواهان اعدام فردی شد که به دو افسر پلیس تیراندازی نموده بودند.

روز گذشته، رسانه های آمریکایی گزارش کردند که روز شنبه هفته جاری، دو معاون اداره پلیس شهر لس آنجلس در شهر کامپتن ایالت کالیفرنیا هدف تیراندازی قرار گرفتند که حال هر دو نفر وخیم است.

رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش خود به این رخداد، یکشنبه عصر به وقت تهران خواهان اعدام ضاربان دو افسر پلیس در صورت مرگ آن ها شد.

از طرف دیگر، ترامپ برای دومین بار در مراسم گردهمایی انتخاباتی خود در هندرسون ایالت نوادا با انتقاد از جو بایدن رقیب دموکرات انتخاباتی خود، بر اجرای حکم اعدام برای هرآنکس تأکید کرد که یک افسر پلیس را به قتل برساند.

وی در این سخنرانی با اشاره به برنامه خود برای سرکوب اعتراضات گفت: بایدن خواهان شاد کردن و آرام کردن سلطه گران است اما برنامه من بازداشت سلطه گران است. ما همچنین معتقدیم که اگر شما یک افسر پلیس را به قتل برسانید، باید حکم اعدام دریافت کنید.

ترامپ با حیوان خطاب کردن فردی که به نیروی پلیس تیراندازی نموده، گفت: اگر ویدئوی آن حیوان را مشاهده نموده باشید، این حیوان، این حیوان، به سمت خودرو می رود تا انسان هایی را پیدا کند. همانطور که می دانید موقعیت خطرناکی بوده است.(رفته بود تا) انسان هایی را پیدا کند. او یک حیوان است. من او را حیوان خطاب می کنم و افراد از من به دلیل آنکه او را حیوان خطاب می نمایند، انتقاد می نمایند. آنها می گویند او انسان است. او انسان نیست، حیوان است. او انسان نیست. جو بایدن مخالف اعدام قاتلان پلیس ها است.

رئیس جمهور آمریکا در قبال خشونت ها در کشورش رویکردی کاملاً متناقض در پیش گرفته است و در حالیکه از زمان قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که اوایل خردادماه سال جاری به مدت 9 دقیقه، گردن وی زیر زانوی پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا تحت فشار قرار گرفته بود و در نهایت جان خود را از دست داد و پس از آن انتشار کلیپ های ویدئویی از خشونت پلیس آمریکا با اقلیت ها به خصوص سیاهپوستان، سیاست سرکوب معترضان را در پیش گرفته بود، هم اکنون خواهان اعدام آنهایی شده است که پلیس آمریکا را مورد حمله تیراندازی قرار می دهند.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترامپ مجددا خواهان اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مجددا خواهان اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید