تالاب انزلی دوباره شعله ور شد

به گزارش عینک بانوان، مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه تا به امروز 12 هکتار از اراضی تالاب انزلی دچار آتش سوزی شده است، اضافه کرد: متاسفانه با وجود آب پاشی هلی کوپر پیروز به اطفای آتش نشدیم و وزش باد عصر امروز به توسعه حریق یاری نموده است.

تالاب انزلی دوباره شعله ور شد

امیر مرادی در تبادل نظر با ایسنا، با اشاره به مهار بیش از 95 درصدی حریق همار های تالاب انزلی تا ظهر امروز، اظهار کرد: آتش را مهار کردیم، اما همار ها مانند آتش زیر خاکستر از بعد از ظهر امروز مجددا شعله ور شدند.

وی با بیان اینکه تا به امروز 12 هکتار از اراضی تالاب انزلی دچار آتش سوزی شده است، اضافه نمود: متاسفانه با وجود آب پاشی هلی کوپر پیروز به اطفای آتش نشدیم و وزش باد عصر امروز به توسعه حریق یاری نموده است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، استفاده از امکانات اطفای هوایی را یک حق قانونی برای نجات محیط زیست دانست و توضیح داد: درباره تالاب انزلی نمی توانیم ریسک کنیم و لذا با هماهنگی استاندار گیلان و اداره کل محیط زیست استان درخواست اعزام هواپیمای ایلوشین را از سازمان امداد هوایی کشور دادیم. بعلاوه اعزام چند بالگرد اطفا هم به گیلان می تواند یاری خوبی باشد.

مرادی، با بیان اینکه هواپیمای مذکور ساعت هفت صبح فردا در فرودگاه رشت می نشیند، اعلام کرد: این هواپیمای توانایی حمل 40 هزار لیتر آب را دارد که این حجم از آب یاری موثری به اطفای حریق تالاب انزلی خواهد نمود.

وی با بیان اینکه طی دو روز گذشته در منطقه هستیم و تا اطفای کامل حریق در تالاب کوشش خواهیم کرد، گفت: متاسفانه امکان دسترسی به عرصه های آتش گرفته در حاشیه تالاب وجود ندارد و هواپیمای ایلوشین بسیار مفید است.

منبع: فرارو

به "تالاب انزلی دوباره شعله ور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تالاب انزلی دوباره شعله ور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید