بارسلونا بابت عزل و نصب 4 مربی اخیرش چقدر غرامت می پردازد؟

به گزارش عینک بانوان، انتصاب مربیان ناکارآمد برای راهنمایی آبی و اناری های کاتالونیا علاوه بر برآوردن نکردن انتظارات مدیران و طرفداران تیم، روی دست باشگاه هزینه های سنگینی گذاشته است.

بارسلونا بابت عزل و نصب 4 مربی اخیرش چقدر غرامت می پردازد؟

به گزارش عینک بانوان و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، کوشش های بارسلونا برای نجات دادن تیم از بحران به مرحله استخدام ژاوی هرناندس پس از اخراج رونالد کومان رسیده است.

کومان که دو هفته پیش از کادر فنی بارسلونا کنار گذاشته شد، سومین سرمربی از ماه ژانویه سال 2020 است که از این تیم اخراج می گردد. پیش از او ارنستو والورده و کیکه ستین دو نفر دیگری بودند که در کادر فنی تیم کاتالان دوام نیاوردند. این در حالیست که بارسلونا پیش از این به باشگاهی معروف بود که برای قراردادهایش با مربیان خود حداقل از ابتدای قرن 21 احترام قائل است و به آنها فرصت کار می داد.

به عنوان مثال فرانک رایکارد از سال 2003 تا 2008، پپ گواردیولا از 2008 تا 2012 و تیتو ویلانووا از 2012 تا زمان مرگش که یک سال و نیم بعد بود. خرارد مارتینو سرمربی کاتالان ها اگرچه بیش از یک سال در بارسلونا حضور نداشت اما مدت قرارداد او هم یک ساله بود. بعد از او لوئیس انریکه هم تا سرانجام قرارداد سه ساله ای که سال 2014 با بارسایی ها امضا کرد در کنار این تیم ماند.

این رویه اما یکی دو سالی است که تغییر نموده و مدیران بارسلونا کوشش برای نجات تیم از بحران و ناکامی را مقدم بر سنت شکنی درباره مربیان شان دانسته اند، البته این تغییر رویه برای باشگاه کاتالان هزینه هایی هم دربر داشته است. والورده با اینکه در فصل آخر قراردادش با بارسلونا اخراج شد، به موجب این قرارداد 11 میلیون یورو از بارسلونا غرامت گرفته است. پس از او ستین که در پی باخت 8 بر 2 مقابل بایرن مونیخ اخراج شد هم به خاطر اینکه یک سال به سرانجام قراردادش اخراج شد، 4 میلیون یورو از بارسلونا طلبکار است. به این ارقام باید غرامت 13 میلیون یورویی فسخ قرارداد کومان را هم افزود که بارسلونا آن را به دو قسط 7.2 میلیون یورویی (با احتساب سود) تقسیم نموده است. علاوه بر این، بارسلونا باید 5.8 میلیون یوروی دیگر هم به فدراسیون فوتبال هلند بدهد که این غرامت فسخ قرارداد کومان با این سازمان برای بردن مدافع سابق آبی و اناری ها به نوکمپ است.

بارسلونا اما باید 5 میلیون یورو دیگر هم غرامت بپردازد که این مربوط به فسخ قرارداد ژاوی با السد برای به خدمت گرفتن کاپیتان سابقش به عنوان جانشین کومان است. به این ترتیب تا همین جا بارسلونا روی هم باید 33 میلیون یورو غرامت بپردازد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بارسلونا بابت عزل و نصب 4 مربی اخیرش چقدر غرامت می پردازد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارسلونا بابت عزل و نصب 4 مربی اخیرش چقدر غرامت می پردازد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید