ایران - بوسنی؛ دومین آزمون اسکوچیچ

به گزارش عینک بانوان، دیدار محبت آمیز تیم های ملی ایران و بوسنی، امروز (پنج شنبه) از ساعت 20:30 به وقت تهران (18 به وقت محلی) در ورزشگاه آسیم فرهاتوویچ واقع در سارایوو، پایتخت بوسنی برگزار خواهد شد.

ایران - بوسنی؛ دومین آزمون اسکوچیچ

این دیدار برای خیلی از علاقه مندان به فوتبال، یادآور مصاف دو تیم در جام جهانی 2014 برزیل است که بازی با حساب 3 بر یک به سود رقیب اروپایی تمام شد و در نهایت هیچ یک از دو تیم پیروز به صعود از گروه نشدند.

در رنکینگ فیفا، ایران جایگاه 29 و بوسنی در رتبه 51 قرار دارند. ایران طبق آخرین رده بندی، دومین قدرت آسیاست و بوسنی در اروپا در رتبه 30 جای گرفته است.

مهم ترین نکته این بازی غیبت ستاره های بوسنی است تا فرصت بیشتری به بازیکنان جوان و شاغل در لیگ این کشور و چند کشور اروپای شرقی شود. سرمربی بوسنی در این دیدار به ستاره هایی مانند پیانچ، کولاشیناچ و ... استراحت خواهد داد تا برای بازی با ایتالیا و هلند در ادامه پنجره فیفا دی آماده شوند.

بزرگترین غایب بازی نیز، ادین ژکو، ستاره آ. اس رم ایتالیاست که به علت ابتلا به کرونا در این دیدار غایب است. همچنین سه بازیکن و دو عضو کادر فنی بوسنی نیز در شرایط مشابه با ژکو قرار دارند و این بازی را از دست دادند. در اردوی ایران هم ابتلای مجتبی نجاریان و ساسان انصاری مانع از حضور آن ها در این دیدار شد تا فرصت به مهدی شیری و علی کریمی برسد.

* تیم ملی ایران

دراگان اسکوچیچ که دومین اردوی خود با ایران را پشت سر می گذارد، فهرست پر انتقاد از بازیکنان را به تیم ملی دعوت کرده و در این اردو خبری از ستاره های کنونی ایران مانند آزمون، طارمی، قدوس، جهانبخش، بیرانوند، محبی، ترابی، غفوری، رضاییان و ... نیست.

با این وجود سرمربی تیم ملی بدون توجه به نقدها، امیدوار به کسب پیروزی در این دیدار محبت آمیز است: بوسنی را به خوبی می شناسم و از نقاط ضعف و قدرت این تیم آگاه هستم. می خواهیم بوسنی را شکست دهیم و برنده از زمین خارج شویم. البته من برای بوسنی در بازی های بعدی اش آرزوی پیروزیت می کنم، ولی در بازی پیش رو می خواهیم این تیم را شکست دهیم.

تیم ملی ایران در نخستین بازی خود از زمان مربیگری اسکوچیچ، ازبکستان را در خاک خودش با نتیجه 2 بر یک شکست داد تا شروع دوران مربیگری این سرمربی کروات با پیروزی باشد.

ملی پوشان ایران از دوشنبه شب در بوسنی به سر می برند و بعد از بازی پنج شنبه به تهران بر می گردند و دیگر هیچ دیدار محبت آمیز ای نخواهند داشت که این موضوع ناشی از ضعف فدراسیون در هماهنگی بازی های محبت آمیز است.

* تیم ملی بوسنی

فوتبال بوسنی بعد از جام جهانی 2014 دچار رکود شد و نتوانست به یورو 2016 و حتی جام جهانی 2018 راه یابد. تیم ملی این کشور اخیرا هم مجوز حضور در یورو 2021 را به دست نیاورد تا ناکامی همچنان با این تیم باشد. با این حال آن ها در دومین سال برگزاری لیگ ملت های اروپا، به بالاترین سطح مسابقات راه یافته و در گروهی متشکل از هلند، ایتالیا و لهستان به سر می برد که از 4 بازی نخست خود فقط 2 امتیاز کسب کرده است.

با این حال، آن ها با داشتن بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی محک جدی برای ایران به شمار می فرایند. دوشان بایوویچ درباره شرایط تیمش پیش از برگزاری بازی محبت آمیز با ایران و ایتالیا در لیگ ملت های اروپا گفت: در بازی با ایران می خواهیم به بازیکنانی فرصت دهیم که امکان بازی را ندارند. این بازی فرصتی است تا درباره کیفیت فنی بازیکنان جوان و تازه دعوت شده که در لیگ بوسنی حضور دارند، اطمینان پیدا کنیم، البته آن ها در سطح بازیکنانی که در لیگ های اروپایی بازی می کنند نیستند. با این وجود بازیکن تیم ملی باید همیشه جدی باشد.

مربی بوسنی نیز ایران را تیمی قدرتمند در خط حمله دانسته، اما خط دفاعی تیم ملی را ضعیف قلمداد کرده است: تیم ملی ایران در چند مدت گذشته نتوانسته نتایج مطلوبی را کسب کند. به همین خاطر آن ها در این بازی اگرچه محبت آمیز است به دنبال پیروزی هستند. آن ها مربی خود را تغییر دادند. اسکوچیچ زمام هدایت ایران را برعهده گرفته و اکنون تنها یک بازی روی نیمکت تیم را تجربه کرده است. ما بازی محبت آمیز ایران با ازبکستان را آنالیز کردیم. آن ها بازیکنان خوبی در خط حمله دارند، اما در دفاع ضعیف تر هستند.

منبع: فرارو

به "ایران - بوسنی؛ دومین آزمون اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران - بوسنی؛ دومین آزمون اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید