اگر مشکل قلبی دارید این کارها را نکنید

به گزارش عینک بانوان، خودداری از بعضی رفتارها به ویژه برای کسانی که دچار مسائل قلبی هستند لازم است.

اگر مشکل قلبی دارید این کارها را نکنید

روزنامه جام جم نوشت: قلب یکی از اندام های حیاتی بدن است که بعضی رفتارهای روزمره ما ممکن است به آن آسیب برساند. خودداری از رفتارهای زیر به ویژه برای کسانی که دچار مسائل قلبی هستند لازم است.

عصبانی شدن مکرر: عصبانی شدن یا هیجان زده شدن اغلب برای قلب مضر است. اگر احساسات منفی برای مدت طولانی ادامه پیدا نمایند، تأثیر منفی بر قلب خواهند گذاشت. افزایش ترشح آدرنالین ناشی از عصبانیت باعث نوسان فشار خون می گردد. وقتی فشار خون خیلی بالا باشد رگ های خونی اطراف قلب آسیب می بینند. این شرایط، جریان طبیعی خون به قلب و عملکرد آن را کاهش می دهد. به خاطر سلامتی خود، حفظ آرامش را به خودتان آموزش بدهید.

پرخوری: اگر می خواهید از آسیب قلبی جلوگیری کنید، مهم است که پرخوری نکنید. پرخوری یا ندانستن نحوه تعدیل رژیم غذایی می تواند ویسکوزیته یا گرانروی خون را افزایش دهد. این شرایط رسوب چربی در دیواره شریان های اطراف قلب را به همراه دارد. در نهایت چربی خون بالا باعث بسته یا باریک شدن رگ های خونی می گردد. به دنبال آن قلب از خون و اکسیژن محروم می گردد و آسیب می بیند. اگر می خواهید از قلب تان محافظت کنید بهتر است در حد اعتدال غذا بخورید و غذا را آهسته بجوید.

تا دیروقت بیدارماندن: بار کاری قلب را افزایش می دهد و به آن آسیب می رساند. درصد بالایی از افراد بر اثر مسائل قلبی ناشی از دیر بیدار ماندن های مکرر جان خود را از دست می دهند. قلب و سایر اندام های بدن برای عملکرد درست به زمان کافی برای استراحت احتیاج دارند. افرادی که ساعات طولانی کار می نمایند بیشتر در معرض مسائل سلامتی هستند. در ساعات آخر شب که بدن خسته است عملکرد مغز کاهش و ضربان قلب افزایش می یابد. بسیار مهم است شب خوب بخوابید و زود بیدار شوید زیرا این شرایط به طبیعی ماندن ضربان قلب یاری می نماید.

تمرینات ورزشی سخت: ورزش برای قلب مفید است زیرا مقاومت را بهبود می بخشد، گردش خون را تقویت می نماید و متابولیسم را افزایش می دهد. با این حال، ورزش شدید می تواند برای قلب مضر باشد. وقتی تمرین های سنگین انجام می دهید، قلب به اکسیژن بیشتری احتیاج دارد. اندازه خون مورد احتیاج قلب افزایش می یابد اما قلب نمی تواند به موقع اکسیژن کافی دریافت کند. این شرایط، سفت شدن قفسه سینه و سخت شدن تنفس را به همراه دارد. تمرین ها را به آرامی آغاز کنید و کم کم شدت شان را افزایش دهید تا قلب بتواند آن را تحمل کند.

منبع: dailyhealthpost.com

منبع: فرارو

به "اگر مشکل قلبی دارید این کارها را نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر مشکل قلبی دارید این کارها را نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید