ارتش حفتر: پهپاد ترکیه ای را در جنوب غرب لیبی سرنگون کردیم

به گزارش عینک بانوان به نقل از النشره، اتاق عملیات الکرامه وابسته به ارتش خلیفه حفتر از سرنگونی یک پهپاد ترکیه ای در نزدیکی شهر الشویرف در جنوب غرب لیبی اطلاع داد.

ارتش حفتر: پهپاد ترکیه ای را در جنوب غرب لیبی سرنگون کردیم

همچنین در بیانیه این اتاق عملیات آمده است: پدافند هوایی ارتش لیبی(شرق لیبی) پیروز به سرنگونی این پهپاد ترکیه شده است. همچنین ارتش لیبی حمله نیروهای دولت وفاق ملی مورد حمایت ترکیه را در محور الرمله در اطراف فرودگاه بین المللی طرابلس دفع کرد و مانع از پیشروی آنها شد.

لازم به ذکر است از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی دیکتاتور مقتول لیبی در سال 2011، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را شروع کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا و سازمان ملل برخوردارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتش حفتر: پهپاد ترکیه ای را در جنوب غرب لیبی سرنگون کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش حفتر: پهپاد ترکیه ای را در جنوب غرب لیبی سرنگون کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید