اختصاص 60 درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری

به گزارش عینک بانوان، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که دانش بنیان های زیستی بازیگران فعال زیست بوم فناوری و نوآوری هستند، گفت: بر اساس آمارهای موجود، 60 درصد صادرات دانش بنیان کشور مربوط به حوزه زیست فناوری است.

اختصاص 60 درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری

به گزارش عینک بانوان، مصطفی قانعی در جمع مدیران و سیاست گذاران صنایع دارویی، با بیان این که بیش از 50 درصد معافیت مالیاتی درآمد شرکت های دانش بنیان و همچنین 60 درصد صادرات این حوزه مربوط به زیست فناوری است، اظهار کرد: با توجه به فعالیت خوب دانش بنیان های دارویی در کشور می توانیم مدعی شویم که ایران در حوزه زیست فناوری رشد بسیار خوبی داشته است.

بنا به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه ایران در حوزه زیست فناوری پزشکی قابل قبول و مناسب است و با یاری متخصصان بومی کشور توانسته ایم در کنار تامین نیازهای داخلی به صادرات هم فکر کنیم.

وی توضیح داد: محصولات زیستی ایرانی مورد استقبال کشورهای دیگر واقع شده است. مثلا روسیه، عراق، سوریه، پاکستان، مالزی و ترکیه از مشتریان پر و پا قرص این محصولات ایرانی هستند.

قانعی ادامه داد: البته کشور آرژانتین نیز برای خرید محصولات زیستی ایرانی درخواست دارد که در حال مذاکره و رایزنی با این کشور هستیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این که ارزش فراوریات محصولات زیستی در کشور قابل توجه است، بیان نمود: محصولات زیستی ایرانی حدود یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارزش آفرینی کردند که باید کوشش کنیم با برنامه درست، به افزایش این مبلغ فکر کنیم.

قانعی، دور زدن تحریم ها به یاری زیست فناوری را یکی از کاربردهای این علم نافع دانست و بر رونق فراوری محصولات زیستی در کشور تاکید نمود.

به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تحریم ها بهترین فرصت برای رونق دادن به فراوریات داخلی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص 60 درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 60 درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید