میز شعر سراغ سیدحسن حسینی می رود

به گزارش عینک بانوان، واکاوی شعر و شخصیت سیدحسن حسینی موضوع این هفته برنامه شب ادبیات است.

میز شعر سراغ سیدحسن حسینی می رود

به گزارش عینک بانوان، شب ادبیات از مجموعه شب های هنر شامل دو بخش است که با عناوین میز شعر و میز روایت هر هفته دوشنبه ها روی آنتن می رود.

در بخش نخست این برنامه با عنوان میز شعر با اجرا و کارشناسی علیرضا بهرامی، دوشنبه این هفته ـ 14 مهر ماه ـ شعر و شخصیت سیدحسن حسینی با حضور زهیر توکلی ـ شاعر و منتقد ادبی ـ بررسی خواهد شد.

سیدحسن حسینی، شاعر، نویسنده و پژوهشگر ادبی یکم فروردین ماه 1335 در تهران به جهان آمد. او از سال 1352 نوشتن و سرودن را در مطبوعات قبل از انقلاب به ویژه مجله فردوسی آغاز کرد. او در حوزه اندیشه و هنر اسلامی (حوزه هنری) مسئولیت بخش ادبیات و شعر را به همراه قیصر امین پور بر عهده داشت و از سال 1378 به فعالیت در واحد ویرایش رادیو تهران مشغول شد. این شاعر در سال 1379 مجموعه کامل غزلیات بیدل دهلوی را که نزدیک به سه هزار غزل را در بر می گیرد به صورت ضبط شده خواند. سیدحسن حسینی در چهارمین همایش چهره های ماندگار در سال 1383 مورد تقدیر قرار گرفت.

از آثار او می توان به هم صدا با حلق اسماعیل، براده ها، گنجشک و جبرئیل، سکانس کلمات، نوش داروی طرح ژنریک، سفرنامه گردباد و ... اشاره کرد. سیدحسن حسینی نهم فروردین ماه 1383 در سن 48 سالگی درگذشت.

میز شعر تا به امروز به شخصیت و اشعار شاعرانی چون مهدی اخوان ثالث، شهریار، حسین منزوی و منوچهر آتشی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، میز روایت از مجموعه شب ادبیات نیز دوشنبه این هفته به موضوع بازشناسی مسیب نامه، میراث منثور داستانی در گستره عاشورایی خواهد پرداخت. گفت و شنود محمدرضا شرفی خبوشان (مجری این بخش) هم با دکتر میلاد جعفرپور، پژوهشگر ادبی و مدرس دانشگاه و مصحح این اثر خواهد بود.

مسیب نامه را انتشارت موقوفات افشار با همکاری نشر سخن در سه جلد انتشار داده است.

پخش فصل جدید از مجموعه شب های هنر از اواسط شهریور ماه در شبکه چهار سیما آغاز شده است.

شب ادبیات کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما، به تهیه کنندگی احسان وحیدزاده و سردبیری دکتر حامد صلاحی، دوشنبه شب ها حدود ساعت 23 از این شبکه پخش می شود.

مجموعه برنامه های شب های هنر در دور جدید با اجرای جواد مولانیا، سه شب در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه از شبکه چهار سیما پخش می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میز شعر سراغ سیدحسن حسینی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میز شعر سراغ سیدحسن حسینی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید