طالبان فرایند صلح در افغانستان را باور ندارد، نشست استانبول

به گزارش عینک بانوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، حمدالله محب مشاور امنیت ملی محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز شنبه طی نشست خبری مشترک با وزرای کشور و دفاع ملی این کشور در کابل گفت: گروه طالبان به فرایند صلح باور ندارد و به آمادگی های خود برای جنگ علیه دولت ادامه می دهد.

طالبان فرایند صلح در افغانستان را باور ندارد، نشست استانبول

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان در این باره گفت: از سوی دیگر به نیروهای امنیتی نیز دستور دفاع لازم از مردم و کشور در صورت شروع جنگ از سوی طالبان داده شده است.

حمدالله محب همچنین درباره زمان برگزاری نشست استانبول پیرامون صلح افغانستان نیز گفت: هنوز هم گفتگوها در خصوص دستور کار این نشست ادامه دارد. رایزنی های هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با گروه طالبان و نمایندگان آمریکا در دوحه پیرامون نشست استانبول همچنان ادامه دارد. تا به امروز زمان برگزاری این نشست معین نیست و در هفته های آینده معین خواهد شد.

وی همچنین در خصوص تشکل دولت انتقالی در افغانستان گفت: هیچ طرحی تا به امروز از سوی کابل به طالبان ارائه نشده است. اما محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان آماده برگزاری انتخابات زودهنگام است و این موضوع را قبلاً نیز اعلام نموده است.

لازم به ذکر است که طالبان پیشتر هشدار داده است تا در صورت نقض توافق دوحه در خصوص عدم خروج اشغاگران خارجی به سرکردگی آمریکا در افغانستان تا روز اول ماه می سال امسال میلادی، حملات خود علیه نیروهای خارجی را تشدید می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طالبان فرایند صلح در افغانستان را باور ندارد، نشست استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان فرایند صلح در افغانستان را باور ندارد، نشست استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید