سبدهای گل با شاخه های هرس شده

به گزارش عینک بانوان، برای نخستین بار طرح بافت سبد با استفاده از شاخه های هرس شده درختان، در بوستان های منطقه 6 اجرا می شود.

سبدهای گل با شاخه های هرس شده

عینک بانوان/ زینب زینال زاده: هرس شاخ و برگ اضافی و خشک شده به رشد بهتر درختان و به طور کلی گیاهان کمک می کند. با آغاز فصل سرما، نیروهای فضای سبز شهرداری مناطق دست به کار می شوند و درختان و گیاهان معابر و بوستان ها را هرس می کنند.

شاخ و برگ درختان هرس شده به مراکز دپو منتقل و طی فرایندی به کمپوست تبدیل می شوند. در منطقه 6 طرح ابداعی جالبی برای استفاده بهینه از شاخه های هرس شده درختان اجرا می شود.

به گفته مهرداد نصیری، شهردار ناحیه 5، در بوستان های ناحیه، از شاخه های هرس شده، سبدهای گل بافته می شود.این کار سال گذشته هم انجام و سبد گل زیبایی در بوستان اسدآبادی بافته شد و امسال این طرح در بوستان شفق اجرا می شود.

نصیری در توضیح بیشتر این طرح می گوید: شاخه های هرس شده در محل دپو و پس از صیقل دادن، کنار هم قرار می گیرند و در هم بافته می شوند. پس از پایان کار، داخل سبد، نایلکس کشیده می شود و پس از خاکریزی ،گلهای فصلی در ان کاشته می شوند.

به گفته او شهروندان از این طرح استقبال خوبی کرده اند. همین صحبت های نصیری ما را به میان مردم می کشاند و نظر آنها را درباره سبدهای بافته شده جویا می شویم.

مرتضی رمضانی، ساکن محله یوسف آباد با ابراز رضایت از خلق سبدهای گل در بوستان شفق می گوید: این کار، ابداع جالبی است که بنده در مناطق دیگر ندیده ام. این کار نشان از یک نبوغ دارد و امیدوارم در سایر بوستان ها هم شاهد چنین کارهایی باشیم.

مریم امیدوار که همراه با دوستانش به بوستان شفق آمده است، می گوید: این سبدها بسیار زیبا هستند و حس خوبی منتقل می کنند. بارها دیده ام که مردم کنار این سبدها می ایستند و عکس یادگاری می گیرند.

بوستان شفق در محله یوسف آباد قرار گرفته است و در سال 1382 به عنوان آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سبدهای گل با شاخه های هرس شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبدهای گل با شاخه های هرس شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید