بن سلمان؛ شاهزادهِ همیشه نگران، وحشت ولیعهد از توطئه های داخلی

به گزارش عینک بانوان به نقل از عربی 21، موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک در گزارشی بیان نمود که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان حاکم فعلی این کشور به شمار می رود اما همیشه نگران است.

بن سلمان؛ شاهزادهِ همیشه نگران، وحشت ولیعهد از توطئه های داخلی

در این گزارش آمده است: بن سلمان همواره از توطئه های احتمالی علیه خود که مانع به دست دریافت قدرت به صورت رسمی شود بیم دارد. اخیرا گزارش هایی در خصوص برکناری فهد بن ترکی بن عبدالعزیز فرمانده نیروهای مشترک عربستان منتشر شده و بعید نیست که این اقدامات در راستای رقابت بر سر به دست دریافت قدرت در این کشور انجام شده باشد.

بر اساس این گزارش، متهم کردن این فرمانده سعودی به فساد مالی شایعاتی را در خصوص اینکه عامل اصلی این برکناری چیز دیگری بوده، مطرح کرده است چرا که برکناری مسئولان برجسته سعودی از پست های دولتی امری نادر است.

در این گزارش با اشاره به اینکه فهد بن ترکی یکی از فرماندهان ارشد عربستان در تجاوز به یمن به شمار می رود نوشته شده است: جنگ یمن برای عربستان بسیار پر هزینه بوده به طوریکه هر ماه یک میلیارد دلار برای ریاض هزینه داشته است. این در حالیست که نیروهای حوثی هنوز بخش های مهم یمن را به دست دارند و نفوذ ایران در یمن در حال افزایش است.

در ادامه این گزارش نوشته شده است: ارتش عربستان سعودی بی کفایتی خود را در جنگ یمن نشان داده به طوریکه حملات موشکی غیر دقیق علیه اهداف یمنی، باعث کشته شدن تعداد زیادی از غیر نظامیان در این کشور شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بن سلمان؛ شاهزادهِ همیشه نگران، وحشت ولیعهد از توطئه های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان؛ شاهزادهِ همیشه نگران، وحشت ولیعهد از توطئه های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید