بمب آلودگی هوای تهران کجاست؟

به گزارش عینک بانوان، عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه خوارزمی معتقد است: علت اصلی آلودگی هوای پایتخت پدیده بین قاره ای است که مواد شیمیایی و صنعتی را از چند کشور مختلف وارد ایران نموده و به تبع آن به تهران رسیده است.

بمب آلودگی هوای تهران کجاست؟

به گزارش عینک بانوان به نقل از ایرنا، رامین عزتی روز آدینه 8 آذر توضیح داد: بخشی از این آلودگی حاصل مواد شیمیایی و صنعتی کشورهای سوریه، ترکیه و عراق است.

وی ادامه داد: در آلودگی بین قاره ای مواد معلق موجود در اتمسفر از کشورهای مختلف عبور نموده و وارد تهران شده اند و سپس با جریان باد از پایتخت خارج می گردد.

  • اختصاصی آلودگی هوا چیست؟

به گفته این کارشناس محیط زیست، آلودگی های بیولوژیکی که از مواد صنعتی حاصل شده، پس از عبور از شهرهای قزوین و زنجان به تهران آمده و در نهایت به سمنان می رود؛ البته خود تهران دارای چند منشاء آلودگی است که پس از چند روز و با جریان باد از شهر خارج می گردد.

عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی با اشاره به تشدید آلودگی هوای این روزهای تهران گفت: سکون هوا و پدیده اینورژن (وارونگی هوا) بر شدت آلودگی این روزها افزوده است.

  • ترافیک قزوین به تهران بمب آلودگی هوا است

عزتی همچنین گفت: آلایندگی خودروها و از سوی دیگر وجود کارخانه ها در کرج و اطراف تهران از دیگر علت های تشدید آلودگی هوا است که انتظار می رود نظارت در این بخش نیز بیشتر گردد.

وی در خصوص آلودگی هوا در غرب تهران توضیح داد: کوه های قزل حصار باعث می گردد آلودگی های غرب تهران نشست نمایند اما به عنوان کارشناس اعتقاد دارم که ترافیک قزوین به تهران به دلیل تردد بالای خودروها خود یک بمب آلودگی است که باید در این مورد راهکاری اصولی پیدا کرد.

عزتی با اشاره به سخنان پیروز حناچی شهردار تهران در خصوص نقش وزش باد به کاهش آلودگی هوای پایتخت گفت: وزش باد باید دارای سرعت مشخصی باشد تا بتواند هوای تهران را حرکت دهد که طی چند روز اخیر وزش چنین بادی را نداشیم و براین اساس صحبت های شهردار تهران کاملا درست است.

وی در خصوص کیفیت بنزین موجود در کشور نیز بیان نمود: باید کیفیت بنزین در صندلی های سوخت توسط کارشناسان به طور دقیق تر آنالیز گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بمب آلودگی هوای تهران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب آلودگی هوای تهران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید