انسان ها هنوز در حال تکامل هستند و این شاهدش است &hellip

به گزارش عینک بانوان، وقتی از تکامل صحبت می کنیم، گاهی به اشتباه تصور می کنیم که تکامل فرایندی بسیار قدیمی است و دیگر ادامه ندارد. شاید تقصیری نداشته باشیم، چون تکامل یا فرگشت آنقدر کند صورت می گیرد که نمی توان به سادگی، تجربه ای عینی از آن داشت.

انسان ها هنوز در حال تکامل هستند و این شاهدش است &hellip

اما به تازگی پژوهشی که نتایج آن در ژورنال آناتومی چاپ شده، نشان می دهد که دست کم یک تغییر آناتومیک را در کالبد انسان می توان پیدا کرد که تنها در عرض دو قرن رخ داده.

بر اساس این مقاله، وقتی آناتومیست های قرن 18 کالبدشکافی می کردند، متوجه شدند که 10 درصد انسان ها، شریانی در ساعد به نام شریان میانی یا مدین median دارند. البته این شریان در همین آدم ها بیشتر در دوره جنینی فعال است و در دوره بزرگسالی نقش خونرسانی مهمی ندارد.

اما جالب است که طبق بررسی های جدید، 30 درصد انسان ها این شریان را دارند. این یک تغییر خیلی واضح است که از آن می توان به عنوان یک ریزفرگشت یا microevolution یاد کرد.

اگر به همین ترتیب فرایند ادامه پیدا کند، پیشبینی می شود که در سال 2100 بیشتر انسان های شریان مدین داشته باشند.

در مورد تکامل انسان ها چه فکر می کنید؟

به نظر می رسد که خودتکاملی فناورانه در مورد انسان ها، سیری بسیار برق آساتر از تکامل کند طبیعت داشته باشد. در حالی که تغییری جزئی در آناتومی، مستلزم صرف قرن ها و هزاره هاست، بسیار محتمل به نظر می رسد که ترکیب انسان با تراشه ها و حلق سایبورگ ها و جاودانگی دیجیتال، در عرض چند دهه آینده، انسان هایی به کلی متفاوت بسازد.

تصور کنید که انسان های یکی دو قرن آینده، درست همان طوری به ما نگاه کنند که ما به انسان های نئاتدرتال نگاه می کردیم!

منبع: یک پزشک

به "انسان ها هنوز در حال تکامل هستند و این شاهدش است &hellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان ها هنوز در حال تکامل هستند و این شاهدش است &hellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید