مشاور عبدالمهدی: اجازه نمی دهیم از خاک عراق برای تهدید کشورها استفاده گردد

به گزارش عینک بانوان، مشاور نخست وزیر عراق با اشاره به نامه آمریکایی ها برای گفت وگو درباره عقب نشینی از خاک این کشور تاکید نمود که عراق اجازه نمی دهد از خاک آن برای تهدید کشور های دیگر استفاده گردد.

مشاور عبدالمهدی: اجازه نمی دهیم از خاک عراق برای تهدید کشورها استفاده گردد

به گزارش به نقل از خبرگزاری دولتی عراق (واع)، عبدالحسین الهنین، مشاور عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تاکید نمود که آمریکا با ارسال نامه ای عملا با دیدگاه نخست وزیر عراق درباره استقرار نظامیان آمریکایی در خارج از خاک عراق و عقب نشینی از این کشور موافقت نموده است.

عبدالحسین الهنین گفت: نامه ای که دولت عراق از آمریکا دریافت نموده به استقرار نیروهای آمریکایی در خارج از عراق اشاره نموده است و شامل شروع گفت وگوی استراتژیک میان بغداد-واشنگتن در ماه ژوئن آینده است.

وی با بیان اینکه دولت عراق هیئتی برای مذاکره با آمریکا را تعیین نموده است، اضافه نمود: ریاست این هیئت بر عهده معاون وزارت خارجه و نمایندگانی از ارتش، نهاد امنیت ملی، اطلاعات و طرف های دیگر ذیربط با این پرونده است.

مشاور نخست وزیر عراق تاکید نمود که عراق خواستار ایجاد روابط متوازن با همه کشورهاست و اجازه نمی دهد که از خاک آن به عنوان خاستگاهی برای تهدید کشور ها بهره برداری گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مشاور عبدالمهدی: اجازه نمی دهیم از خاک عراق برای تهدید کشورها استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور عبدالمهدی: اجازه نمی دهیم از خاک عراق برای تهدید کشورها استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید