متلاشی شدن یک هسته تروریستی در الانبار، تحرکات ترکیه برای احداث پایگاه های جدید در عراق

به گزارش عینک بانوان، اداره اطلاعات وزارت کشور عراق امروز آدینه از دستگیری اعضای یک هسته تروریستی اطلاع داد که در یک عملیات تروریستی، یک دوچرخه بمب گذاری شده و بمبی را در شهر فلوجه در استان الانبار منفجر نموده بودند.

متلاشی شدن یک هسته تروریستی در الانبار، تحرکات ترکیه برای احداث پایگاه های جدید در عراق

به گزارش گروه بین الملل عینک بانوان،در بیانیه اداره اطلاعات وزارت کشور عراق آمده است اعضای این هسته در عملیات پیگرد مستمر هسته های داعش به ویژه آنچه ولایت فلوجه نامیده می گردد، به دام افتادند، اعضای این هسته تروریستی شهروندان بی دفاع و نیروهای پلیس را در این شهر با دو انفجار هدف قرار دادند یکی با دوچرخه بمب گذاری شده و دیگری با بمب که دوشنبه گذشته رخ داد و به زخمی شدن شماری از نیروهای پلیس و شهروندان منجر شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی عینک بانوان بخوانید

این بیانیه آورده است یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش موسوم به امیر ولایت فلوجه ملقب به ابواسلام و مسئول نظامی آن ملقب به ابوغفران در شهرستان ابوغریب دستگیر شدند، بازداشت این تروریستها بر اساس احکام ماده چهار تروریسم به سبب وابستگی به باندهای تروریستی داعش صورت گرفت، از این تروریست ها تعدادی بمب چسبان و دستگاه های انفجار کشف و ضبط شده است.

یک منبع امنیتی در فرماندهی پلیس استان الانبار به پایگاه خبری المعلومه گفته است که نیروهای امنیتی توانستند پنج فرد مظنون به دست داشتن در حادثه انفجار یک دوچرخه بمبگذاری شده را در مرکز شهر فلوجه دستگیر نمایند.

بر اساس این گزارش، این دوچرخه بمب گذاری شده در نزدیکی رستورانی در خیابان 40 در شهر فلوجه منفجر شده بود.

دستگیری دو تروریست داعشی در شهر الرطبه

دو تروریست مطرح داعشی در یک عملیات امنیتی در مناطق غربی استان الانبار عراق دستگیر شدند. یک منبع امنیتی در فرماندهی استان الانبار گفت نیروهای امنیتی با حمله به یک مخفیگاه باندهای جنایتکار داعشی در مناطق صحرایی شهرستان الرطبه در غرب استان، توانستند دو تروریست جنایتکار را که در این مخفیگاه پنهان شده بودند، دستگیر نمایند.

این منبع گفت نیروهای امنیتی به صورت غافلگیرانه این مخفیگاه را محاصره کردند و دو تروریست داعشی وادار به تسلیم شدند. نیروهای امنیتی این دو تروریست را به یکی از مراکز امنیتی برای بازپرسی منتقل کردند. این دو تروریست در جریان عملیات آزادسازی مناطق غربی الانبار در حملات به نیروهای امنیتی مشارکت داشتند.

تحرکات ترکیه برای احداث پایگاه های نظامی جدید در عراق

مسئول ترکیه ای روز آدینه گفته است که کشورش برای احداث پایگاه های نظامی جدید در داخل عراق برنامه ریزی می نماید.

پایگاه خبری المعلومه نوشت : این مسئول ترکیه ای بر اساس گزارش مجله فارین پولیسی گفت که کشورش 10 پایگاه در عراق احداث نموده و برای احداث پایگاه های بیشتر با هدف تضمین امنیت مرزها برنامه ریزی می نماید. ترکیه به بهانه هدف قرار دادن حزب کارگران کردستان این کشور همیشه، مناطق شمالی عراق در اقلیم کردستان و استان نینوا را هدف حملات نظامی خود قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "متلاشی شدن یک هسته تروریستی در الانبار، تحرکات ترکیه برای احداث پایگاه های جدید در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متلاشی شدن یک هسته تروریستی در الانبار، تحرکات ترکیه برای احداث پایگاه های جدید در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید